Marko: Ferrari podjęło dobrą decyzję sięgając po Sainza

Doradca Red Bulla wyjaśnił również okoliczności rozstania z Hiszpanem.
19.05.2009:11
Mateusz Szymkiewicz
1128wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Ferrari podjęło dobrą decyzję sięgając po Carlosa Sainza od sezonu 2021.

Hiszpan zastąpi Sebastiana Vettela, który wspólnie ze stajnią z Maranello miał podjąć decyzję o zakończeniu współpracy po nadchodzących mistrzostwach. 25-latek będzie zespołowym partnerem Charlesa Leclerca, który ma być szykowany przez Scuderię na nowego lidera.

Po pierwsze, Carlos to świetny facet - powiedział Helmut Marko, który prowadził karierę Hiszpana w Red Bull Junior Team. Jest także bardzo szybki oraz mądry. Na początku miał przede wszystkim pecha, że w tym samym czasie do zespołu dołączył Max Verstappen. Jestem jednak przekonany, że Carlos skorzysta na startach dla Ferrari. Jeżeli chce zostać zwycięzcą wyścigów, będzie musiał nauczyć się jak przezwyciężać trudności, które będą miały miejsce z Charlesem Leclerkiem.

77-latek wytłumaczył również okoliczności definitywnego rozstania z Sainzem po sezonie 2018, kiedy to przebywał na wypożyczeniu w Renault i wkrótce związał się z McLarenem. Dlaczego my nie zdecydowaliśmy się na Sainza? Ponieważ mamy Maksa. Nasza polityka polega na posiadaniu najlepszego kierowcy i dobrego partnera - zakończył Marko.