Marko: Nowe Porozumienie umożliwia odejście po każdym sezonie

Mercedes miał zgodzić się na podpisanie umowy dopiero po dodaniu tego zapisu.
28.08.2014:01
Mateusz Szymkiewicz
852wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że nowe Porozumienie Concorde umożliwia zespołom bezkarne odejście z Formuły 1 z końcem każdego sezonu.

W ubiegłym tygodniu wszystkie ekipy złożyły podpisy pod nowymi kontraktami z Liberty Media, deklarując pozostanie w sporcie do 2025 roku. Uważa się jednak, że w ostatniej chwili dołączono zapis o możliwości bezkarnego odejścia z F1 z końcem każdego sezonu, na co miał naciskać Mercedes.

Doradca Red Bulla - Helmut Marko, potwierdził informacje o dodatkowej klauzuli w nowym Porozumienie Concorde. Można unieważnić umowę każdego roku, ponieważ już nic nie jest tak pewne jak kiedyś. Nasz obecny kontrakt z Hondą wygasa w 2021 roku, więc kluczowe było, by rozdzielić finanse dla zespołów oraz producentów silników. To co stracimy jako Red Bull Racing, teraz odzyskamy jako AlphaTauri.

Z kolei szef Red Bulla - Christian Horner, zdradził, że jego zespół jako pierwszy złożył podpis pod Porozumieniem Concorde na lata 2021-2025. Negocjacje z Bernie'em Ecclestone'em zawsze były dobrą rozrywką, ale z Liberty byliśmy skrupulatnie fair i fakt jest taki, że jako pierwsi złożyliśmy podpis w Barcelonie.