Marko: Gasly nadal nie jest kandydatem do startów w Red Bullu

Giancarlo Minardi ma wątpliwości, czy zamiana miejsc byłaby z korzyścią dla kierowców.
08.09.2009:34
Mateusz Szymkiewicz
2142wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że Red Bull nie rozważa ponownej promocji Pierre'a Gasly do seniorskiego zespołu.

Francuz jako reprezentant juniorskiego AlphaTauri sensacyjnie zwyciężył w ostatnim wyścigu o Grand Prix Włoch. Tymczasem drugi kierowca Red Bulla - Alexander Albon, zameldował się na mecie na przedostatnim piętnastym miejscu.

Gasly wypowiadając się o możliwości otrzymania kolejnej szansy w Red Bullu, stwierdził, że mocne wyniki powinny zostać czymś wynagrodzone. Mimo to Helmut Marko wykluczył, by 24-latek mógł po raz kolejny zamienić się miejscami z Albonem.

Aktualnie nie bierzemy tego pod uwagę. Gasly jest jednym z kierowców Red Bulla i aktualnie znajduje się w AlphaTauri, gdzie wykonuje świetną pracę. Tam także potrzebujemy lidera zespołu - powiedział opiekun juniorskiego programu.

Zdaniem Giancarlo Minardiego, zamiana miejsc między Gasly'm a Albonem byłaby niekorzystna dla wszystkich stron. Sytuacja, w której tylko Verstappen wie jak prowadzić samochód Red Bulla, jest bardzo dziwna. Każdy u jego boku ma duże problemy, więc coś jest nie tak. Nie obwiniam Albona, ponieważ Gasly także nie radził sobie obok Maksa. Jasne jest, że to świetny kierowca, który wie jak zoptymalizować samochód, podczas gdy pozostała dwójka ma z tym kłopot.