Massa: Verstappen jest gotowy na to, by zostać mistrzem świata

Brazylijczyk uważa, że 23-latek w bolidzie szybszym o 0,2 sekundy walczyłby z Mercedesem.
09.11.2009:49
Mateusz Szymkiewicz
1168wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felipe Massa jest przekonany, że Max Verstappen posiada już wszystkie odpowiednie cechy, by zostać mistrzem świata Formuły 1.

Holender uważany jest za jednego z najlepszych kierowców w obecnej stawce, jednakże ekipa Red Bulla nie jest w stanie nawiązać wyrównanego pojedynku z dominującym Mercedesem. 23-latek we wszystkich ukończonych w tym roku wyścigach zameldował się na podium, a przy odpowiednich okolicznościach jest w stanie wywierać presję na Hamiltonie oraz Bottasie.

Max jest bardzo wyjątkowym talentem - powiedział Felipe Massa, były kierowca Saubera, Ferrari oraz Williamsa. Zdecydowanie jest przyszłym mistrzem świata Formuły 1, nie mam co do tego wątpliwości. Po prostu szkoda, że do tej pory nie otrzymał samochodu, w którym byłby zdolny do zdobycia tytułu. Byłoby to dla niego pomocne, gdyby znaleźli dodatkowe 0,2 sekundy. Mam nadzieję, że uda się to jak najszybciej, z korzyścią dla kibiców na całym świecie.

Dysponuje on już wszystkim, a zwłaszcza niesamowitym talentem. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że mimo tego, iż był szybki od samego początku kariery, to popełnił kilka błędów. W rezultacie stracił wiele okazji, co jest jednak normalne w młodości. Nie zalicza już więcej wpadek. Jest w pełni gotowy, by zdobyć tytuł.