Barrichello: Hamilton jest lepszy od Schumachera

Brazylijczyk jest także przekonany, że Fernando Alonso zaliczy udany powrót do F1.
25.11.2011:19
Maciej Wróbel
2131wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były wicemistrz świata i wieloletni zespołowy partner Michaela Schumachera, Rubens Barrichello, uważa, że Lewis Hamilton jest lepszym kierowcą od Niemca.

Lewis Hamilton dzięki wygranej w Stambule zapewnił sobie siódmy w karierze tytuł mistrza świata Formuły 1 i wyrównał tym samym rekordowe osiągnięcie Michaela Schumachera. Zdaniem Rubensa Barrichello, który miał okazję rywalizować z obydwoma siedmiokrotnymi mistrzami świata, to Brytyjczyk jest lepszym kierowcą.

Ścigałem się zarówno przeciwko Lewisowi, jak i Michaelowi, ale z Lewisem walczyłem tylko na początku jego kariery w Formule 1. Pomimo tego, uważam, że Hamilton jest lepszy od Schumachera - przyznał były rekordzista F1 w ilości występów w Grand Prix.

Były kierowca Ferrari, Hondy i Williamsa zapytany został również o powrót Fernando Alonso do Formuły 1. Brazylijczyk jest pewien, że dwukrotny mistrz świata, który dołączy do zespołu Alpine, będzie w stanie osiągać dobre rezultaty.

Myślę, że Fernando jest gotowy na powrót - powiedział Barrichello. Wygląda na to, że jest w świetnej formie i uważam, że to największa różnica między nim, a Michaelem w 2010. Alonso jest lepiej przygotowany, a poza tym ścigał się w innych seriach w ostatnich latach.

48-latek ujawnił również, że był obecny w Barcelonie, gdy Alonso prowadził tegoroczny bolid Renault podczas dnia filmowego. Szczerze powiedziawszy, widziałem tego samego kierowcę, którego znam z sezonu 2005. Dyskutuje z zespołem na temat każdego detalu i zawsze spogląda naprzód. Jestem przekonany, że wciąż ma tę samą chęć do działania.