Callum Ilott będzie kierowcą testowym Ferrari w sezonie 2021

Brytyjczyk jest tegorocznym wicemistrzem Formuły 2.
15.12.2018:27
Mateusz Szymkiewicz
1024wyświetlenia


Zespół Ferrari oficjalnie potwierdził zatrudnienie Calluma Ilotta w roli kierowcy testowego na sezon 2021.

Brytyjczyk jest juniorem stajni z Maranello i w tegorocznym sezonie Formuły 2 został wicemistrzem, przegrywając tytuł z innym protegowanym Scuderii - Mickiem Schumacherem.

Ilott ma za sobą współpracę z zespołem Alfy Romeo, prowadząc bolidy ekipy podczas oficjalnych sesji testowych w Barcelonie w 2019 roku, a także we wtorek na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Jak poinformowano, 22-latek będzie mógł kontynuować dalszy rozwój w Formule 1 jako kierowca testowy Ferrari, otrzymując od zespołu kontrakt na 2021 rok.

Jestem zachwycony dołączając od przyszłego roku do Ferrari jako kierowca testowy - powiedział Callum Ilott. Nie mogę doczekać się swojego wkładu w pracę zespołu zarówno na torze, jak i poza nim. Traktuję to jako szansę na nauczenie się nowych rzeczy i jest to dla mnie ekscytujące nowe wyzwanie.

Dam z siebie wszystko, by wykonać dobrą pracę i zebrać jak największe doświadczenie, aby kontynuować rozwój jako kierowca. Chciałbym podziękować za wsparcie każdemu w Akademii oraz Scuderii Ferrari. To wielka szansa. Obecność w ich programie traktuję jako zaszczyt i jestem zachwycony dalszym udziałem w tej przygodzie.