Verstappen: Debiut Micka spotka się z większym zainteresowaniem

Holender uważa, że nowy kierowca Haasa będzie musiał zmierzyć się z legendą ojca.
11.01.2109:21
Mateusz Szymkiewicz
597wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Mick Schumacher debiutując w Formule 1 spotka się z zupełnie inną presją niż on w 2015 roku.

Holender jest synem byłego kierowcy wyścigowego - Josa Verstappena, którego osiągnięcia z wieloletnich startów w F1 pobił już w drugim sezonie. W zupełnie innym położeniu znajdzie się Mick Schumacher, którego ojciec Michael, wspólnie z Lewisem Hamiltonem dzierży rekord siedmiu mistrzowskich tytułów.

Zdaniem Verstappena, debiut Schumachera w barwach Haasa będzie utrudniony przez duże zainteresowanie mediów, a także oczekiwania związane z pokrewieństwem z absolutną legendą Formuły 1.

Sytuacja Micka jest zupełnie inna niż moja - powiedział 23-latek. Jego ojciec jest rekordzistą pod względem liczby mistrzowskich tytułów. Nawet w kartingu był otoczony przez media. Z kolei w F4, F3 oraz teraz zainteresowanie stawało się coraz większe. Ma jednak wokół siebie bardzo dobre środowisko. Otoczony jest ludźmi, którzy zadbają o niego i będą wykonywali dla niego dobrą pracę.

Verstappen zapytany o swoje wspomnienia z Michaelem Schumacherem, kiedy odwiedzał padok Formuły 1 jako kilkuletnie dziecko, odpowiedział: Nie znałem niemieckiego, więc nie mam pojęcia o czym rozmawiali [Michael z Josem]. Nigdy nie traktowałem go jako rekordzisty pod względem zdobytych tytułów, nie miałem takiej świadomości. Można to dostrzec na starych fotografiach oraz nagraniach, które mamy w domu. Wciąż mam pozytywne wspomnienia z tamtych weekendów. Był [Schumacher] bardzo miłym oraz niesamowicie rodzinnym człowiekiem.