Marko: W Bahrajnie traciliśmy po trzy dziesiąte na okrążeniu

Austriak podkreśla, że Red Bull nie może pozwolić sobie na błędy w sezonie 2021.
07.04.2116:27
Maciej Wróbel
1381wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dr Helmut Marko ujawnił, że kierowcy Red Bulla tracili po trzy dziesiąte sekundy na okrążeniu podczas tegorocznego Grand Prix Bahrajnu.

Stajnia z Milton Keynes potwierdziła w Bahrajnie mocną formę z przedsezonowych testów. Max Verstappen po zdominowaniu wszystkich sesji treningowych i kwalifikacji otarł się o zwycięstwo w niedzielnym wyścigu, natomiast Sergio Perez finiszował piąty pomimo zgaśnięcia samochodu i startu z pit lane.

Jak jednak twierdzi Helmut Marko, Red Bull nie pokazał na torze Sakhir swojego pełnego potencjału z powodu problemów z dyferencjałem, przez który Verstappen i Perez mieli tracić po 0,3 sekundy na każdym okrążeniu. Nie tylko mieli gorszą przyczepność, ale oprócz tego tylne koła bardziej się ślizgały, a opony szybciej się nagrzewały - powiedział 77-latek w rozmowie z formel1.de.

Mieliśmy też jeszcze jeden problem, ponieważ musieliśmy zredukować moc silnika ze względu na problemy z temperaturą. Nawet jednak pomimo tego, Max zdołał nawiązać walkę.

Marko spodziewa się również wyrównanej walki z Mercedesem w dalszej części sezonu 2021. Z naszym aktualnym pakietem, wliczając w to bardzo konkurencyjny silnik, uważam, że będziemy z Mercedesem na tym samym poziomie. Teraz wiemy, że musimy być bezbłędni, aby ich pokonać. Wszystko musi być w należytym porządku.