Capito: Williamsowi trudno będzie zatrzymać Russella

Szef stajni z Grove pochwalił również dotychczasową postawę Nicholasa Latifiego.
17.05.2119:08
Maciej Wróbel
1687wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef zespołu Williams, Jost Capito, stwierdził, że jego ekipie ciężko będzie utrzymać u siebie George'a Russella.

23-letni Brytyjczyk w tym roku rozpoczął swój trzeci sezon w barwach utytułowanej stajni z Grove. Jednakże z racji posiadania statusu juniora Mercedesa, Russell od miesięcy jest łączony z posadą w zespole niemieckiego producenta.

Jost Capito przyznaje, że liczy się z tym, że po otrzymaniu oferty od stajni z Brackley, George Russell może zdecydować się na odejście. Kiedy Mercedes składa ofertę kierowcy, każdemu byłoby ciężko go zatrzymać - powiedział Niemiec w rozmowie z Auto Motor und Sport. Nieważne o którego kierowcę i zespół chodzi.

Capito podkreśla jednak, że wciąż jest zbyt wcześnie, by zacząć myśleć o ewentualnym następcy Brytyjczyka. Wiele kontraktów się kończy, więc w pewnym momencie rozpocznie się sezon ogórkowy. Nie możemy pozwolić na to, by rozpoczęło się to szybciej niż zazwyczaj.

W tej chwili błędem byłoby koncentrowanie się na alternatywach czy pytaniu się kierowcy o to, co będzie robił w przyszłym roku. Przede wszystkim musimy skupić się na tym, aby zespół faktycznie działał.

Zespołowym partnerem Russella już drugi sezon jest Nicholas Latifi. Choć Kanadyjczyk regularnie odstaje od zawodnika z King's Lynn, Capito przyznaje, że jest zadowolony z jego postawy. W zeszłym roku był debiutantem, ale na Imoli był absolutnie wyjątkowy. Myślę, że jest lepszy, niż wskazywałaby na to jego reputacja.

Mieć George'a za partnera zespołowego, to tak, jak mieć w zespole Lewisa Hamiltona. Nie jest to łatwe zadanie, ale Nicholas wykonuje swoją robotę bardzo dobrze. Jestem z niego bardzo zadowolony - dodał 62-latek.