Giovinazzi: Nadal czekam na decyzję Alfy Romeo

Niewykluczone, że zespół ogłosi drugiego kierowcę tuż po weekendzie w Soczi.
24.09.2112:27
Mateusz Szymkiewicz
543wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi przyznał, że wciąż pozostaje niepewny startów w Alfie Romeo w sezonie 2022.

Stajnia z Hinwil jako jedyna wciąż dysponuje wolną posadą. W miejsce Kimiego Raikkonena został zatrudniony Valtteri Bottas, natomiast kwestia partnera 32-latka może rozstrzygnąć się po Grand Prix Rosji.

Obecny zawodnik Alfy - Antonio Giovinazzi, zdaje się mieć minimalne szanse na otrzymanie nowego kontraktu. Faworytem do zastąpienia go ma być wicelider klasyfikacji F2, Guanyu Zhou.

Nie wiem kiedy zapadnie decyzja dotycząca kontraktu - powiedział Giovinazzi na torze w Soczi. To nie jest pytanie do mnie, tylko do Frederica Vasseur'a. Nie mam innego wyjścia jak zaprezentowanie mocnej formy, tak jak w ostatnich dwóch wyścigach. Jeżeli pojawi się okazja, chcę zdobyć punkty. Mam nadzieję, że to wystarczy.

27-latek zapytany o ostatnie deklaracje szefa Włoskiego Automobilklubu, iż zgłosi się do rządu o pomoc dla niego, odpowiedział: Niedawno padły jakieś słowa, ale nie mam żadnych informacji na ten temat. Osobiście z nikim nic nie negocjowałem.

W przypadku utraty miejsca w Formule 1, Giovinazzi deklaruje, iż rozpocznie poszukiwania nowych opcji w pozostałych seriach. Cały mój wysiłek skupiony jest na utrzymaniu się w Formule 1. Jeżeli nie uda się, pomyślę o pozostałych opcjach, lecz to już będzie dotyczyło nowego roku.