Imola bliska zastąpienia Paul Ricard od sezonu 2022

Tor nieopodal Bolonii ma ogłosić w sobotę kontrakt z F1 do 2025 roku.
24.09.2112:38
Mateusz Szymkiewicz
866wyświetlenia
Embed from Getty Images

Tor Imola jest o krok od zapewnienia sobie stałego miejsca w kalendarzu od sezonu 2022.

Obiekt nieopodal Bolonii wrócił do F1 w 2020 roku jako zastępstwo dla eliminacji odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. Po dwóch edycjach Grand Prix Emilii-Romanii, szefowie toru Imola podjęli rozmowy w sprawie stałego miejsca w kalendarzu.

Według najnowszych informacji, włoski tor wynegocjował z Formułą 1 kontrakt do 2025 roku, przejmując miejsce od Grand Prix Francji na Paul Ricard. Oficjalny komunikat spodziewany jest w sobotę.

Jesteśmy regionem, który od wielu lat zapewnia imprezy sportowe na najwyższym poziomie - powiedział Stefano Bonaccini, prezydent regionu Emilia-Romania. Wkrótce będziemy mieli Imolę jako stałą rundę Formuły 1. Dysponujemy rządowym wsparciem i niebawem przekażemy wam pozytywne wiadomości. To będzie historyczne porozumienie.

Burmistrz Imoli - Marco Panieri, dodał: Kontrakt jest już bezpieczny i zostanie oficjalnie potwierdzony w sobotę przy okazji prezentacji kalendarza na sezon 2022. Inwestycja związana z wyścigiem będzie mniej więcej dwukrotnie większa niż w 2020 i 2021 roku.

Niewykluczone, że w harmonogramie na sezon 2022 już trzeci rok z rzędu nie zostanie uwzględnione Grand Prix Singapuru. Miejsce nocnej eliminacji ma przejąć turecki Istanbul Park.