Sainz: Miałem potencjał na jeszcze lepsze okrążenie

Hiszpan był jednym z pierwszych kierowców, którzy zakończyli decydującą próbę w Q3.
25.09.2117:54
Nataniel Piórkowski
436wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz jest zadowolony z wywalczenia drugiego miejsca w czasówce przed GP Rosji, pomimo tego, iż był jednym z pierwszych kierowców, którzy ukończyli swoje pomiarowe okrążenie.

Sainz stracił pół sekundy do najszybszego w sobotę Lando Norrisa. Hiszpan uważa jednak, że w wymagających warunkach zrobił wszystko co tylko mógł, aby zapewnić sobie możliwie jak najwyższą pozycję startową.

Prawdę mówiąc było bardzo trudno. Już od początku warunki były naprawdę ciężkie, ale tuż po Q2 wiedziałem, że może pojawić się szansa, aby do gry weszły slicki.

Mieliśmy bardzo dobrą strategię - zjechaliśmy na wymianę opon zostawiając sobie czas na dwa okrążenia. Udało nam się szybko doprowadzić slicki do optymalnej temperatury po czym pokonaliśmy naprawdę mocne kółko.

Niestety byłem jednym z pierwszych kierowców, którzy minęli linię pomiaru czasu, więc nie mogłem wykorzystać ewolucji nawierzchni. Mimo tego jestem zadowolony z mojej próby - to wciąż dobre okrążenie na limicie.

Sainz spodziewa się, że jutro zostanie wyprzedzony przez szybsze bolidy, chociaż zapowiada walkę o każdą pozycję.

W trakcie tego weekendu prezentujemy trochę lepszą formę. Prawdopodobnie najgorszym co mogło nas spotkać, były przejściowe opony. Nadal mamy kilka problemów, z którymi musimy się uporać, ale na suchym torze byliśmy konkurencyjni.

Oczywiście są za nami dwa Mercedesy i Red Bull Pereza. Z pewnością będą jutro znacznie szybsi. Spodziewamy się, że nas wyprzedzą, ale na pewno spróbujemy z nimi powalczyć i dobrze się bawić.

W niedzielę Sainz rozpocznie wyścig obok swego dawnego kolegi z McLarena - Lando Norrisa. Będzie fajnie. Mam nadzieję, że uda mi się wyprzedzić Lando na starcie lub skorzystać z holowania za jego bolidem. Niestety tutaj start z drugiej pozycji, po brudnej stronie toru, jest naprawdę niekorzystny.

Wieczorem muszę odrobić pracę domową, aby zagwarantować, że jutro nie stracimy zbyt wiele na starcie. Później zobaczę, czy będę mógł złapać jego cień aerodynamiczny. A może będę mógł wyprzedzić go w drugim zakręcie?.