Samochód medyczny z zastępczą załogą podczas Grand Prix Turcji

Alan van der Merwe i Ian Roberts otrzymali pozytywne wyniki testu na obecność COVID-19.
07.10.2117:58
Maciej Wróbel
1179wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA została zmuszona do zastąpienia załogi samochodu medycznego przed zbliżającym się Grand Prix Turcji z powodu pozytywnych wyników testu na obecność COVID-19 u Alana van der Merwe oraz Iana Robertsa.

Van der Merwe i Roberts zasłynęli w ubiegłym roku odegraniem kluczowej roli w wydostaniu Romaina Grosjeana z płonącego bolidu Haasa w Bahrajnie. W oficjalnym komunikacie FIA potwierdziła jednak, że duet ten nie będzie obecny podczas weekendu wyścigowego w Stambule, jako iż otrzymali oni pozytywne wyniki testu na obecność COVID-19 w organizmie. Zastąpią ich odpowiednio Bruno Correia oraz dr Bruno Franceschini.

Obaj mają pozytywne wyniki testu na COVID-19 przed podróżą, obecnie przebywają w samoizolacji i nie będą mogli uczestniczyć w Grand Prix Turcji 2021. Podczas tego wydarzenia zastąpią ich kierowca samochodu bezpieczeństwa Mistrzostw Świata FIA Formula E, Bruno Correia oraz delegat medyczny, dr Bruno Franceschini - powiedział rzecznik FIA.

Pochodzący z Johannesburga van der Merwe jest kierowcą samochodu medycznego w Formule 1 już od 2009 roku. Wcześniej był kierowcą wyścigowym, a jego największym sukcesem jest mistrzostwo Brytyjskiej Formuły 3 w sezonie 2003. Później ścigał się również w Formule 3000 czy cyklu A1 Grand Prix. W 2005 roku był kierowcą testowym startującego w Formule 1 zespołu BAR.

Dr Ian Roberts pełni natomiast rolę lekarza interweniującego od sezonu 2013, kiedy to zajął miejsce Gary'ego Hartsteina. Wcześniej był szefem zespołu medycznego na torze Silverstone. Jeśli van der Merwe'owi i Robertsowi uda się szybko wyzdrowieć, będą oni mogli wziąć udział już w kolejnym wyścigu, który odbędzie się pod koniec października w Austin.