Verstappen: Czeka nas ekscytująca końcówka sezonu

Lider mistrzostw cieszy się na myśl o wyzwaniach dwóch ostatnich wyścigów.
21.11.2117:35
Nataniel Piórkowski
1704wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen stwierdził, że rozstrzygnięcia GP Kataru utrzymują na wysokim poziomie ekscytację towarzyszącą walce o tegoroczne tytuły.

Holender zakwalifikował się do wyścigu na drugim miejscu, ale w niedzielę otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji w związku ze zignorowaniem podwójnych żółtych flag w Q3.

Dzięki świetnemu startowi kierowca Red Bulla był w stanie odrobić trzy pozycje a po pięciu okrążeniach jechał już na drugim miejscu, za Lewisem Hamiltonem z Mercedesa. W końcówce 24-latek ustanowił ponadto najszybsze okrążenie, za które otrzymał dodatkowy punkt.

Nasza pozycja startowa była gorsza niż oczekiwaliśmy, ale na szczęście zaliczyliśmy naprawdę mocny start i dość szybko wróciłem na drugie miejsce. Pokonanie najszybszego okrążenia pod koniec wyścigu było bardzo miłym akcentem. Wiem, że czeka nas ciężka walka, ale to coś fajnego. Dzięki temu cały czas są emocje.

Po regulaminowych kontrowersjach, które towarzyszyły okresowi pomiędzy GP Brazylii i GP Kataru, Verstappen cieszy się, że walka o tytuł z powrotem przeniosła się na tor wyścigowy.

Wyścig by w porządku. Muszę powiedzieć, że po tym torze jeździ się całkiem miło. Jest naprawdę szybki. Sądzę również, że pod względem degradacji opony trzymały się całkiem nieźle. Nie mieliśmy problemów. Czuję się dobrze. Czeka nas zacięty pojedynek do końca sezonu.