Ecclestone: Sezon 2021 przytłoczył Masiego

Były szef F1 uważa jednak, że dyrektor podjął dobrą decyzję wznawiając wyścig na Yas Marina.
14.12.2115:37
Mateusz Szymkiewicz
1688wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że skala wydarzeń w sezonie 2021 przytłoczyła dyrektora wyścigów - Michaela Masiego.

Australijczyk znalazł się pod dużą krytyką po Grand Prix Abu Zabi, w którym zakończył neutralizację na ostatnim okrążeniu. Okoliczności stworzone przez dyrekcję wyścigu umożliwiły Verstappenowi przypuszczenie udanego ataku na Hamiltona, po którym Holender przypieczętował mistrzowski tytuł.

Po zakończeniu rywalizacji Mercedes wniósł dwa protesty: pierwszy dotyczył rzekomego wyprzedzania przez Verstappena podczas neutralizacji, natomiast drugi kwestionował poprawność decyzji, według której tylko część maruderów otrzymała zgodę na odzyskanie okrążenia. Sytuacja ta uderzyła w Hamiltona, który stracił za sobą bufor w postaci czterech zdublowanych samochodów.

To był wspaniały wyścig z właściwym wynikiem - powiedział Bernie Ecclestone w rozmowie z Bildem. Max na to zasłużył i jest to dobre dla Formuły 1, że pojawił się nowy i młody mistrz świata, który przerwał dominację Mercedesa oraz Hamiltona. W tym sezonie wielokrotnie był przytłoczony swoją pracą [Michael Masi] i być może w ogóle nie powinien jej był wykonywać.

Ostatecznie podjął dobrą decyzję, by Lewis oraz Max mogli się ze sobą ścigać na ostatnim okrążeniu. To byłoby nie fair, gdyby taki sezon zakończył się za samochodem bezpieczeństwa. Hamilton zostałby mistrzem świata, a kibice zastanawialiby się «Co ci sędziowie wyprawiają?». W tym konkretnym przypadku podjął dobrą decyzję.