Albon wykluczony z wyników kwalifikacji

Z kolei Perez został oczyszczony z podejrzeń o zignorowanie żółtych flag.
09.04.2214:20
Nataniel Piórkowski
1621wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alex Albon został wykluczony z rezultatów kwalifikacji do Grand Prix Australii, po tym jak z jego bolidu nie udało się pobrać regulaminowej próbki paliwa.

Taj ukończył sesję na szesnastym miejscu, przed Kevinem Magnussenem, Sebastianem Vettelem, Nicholasem Latifim i Lance'em Strollem.

Powracając do alei serwisowej kierowca Williamsa zatrzymał swój bolid za dwunastym zakrętem. Podczas kontroli technicznej oficjelom FIA udało się pobrać 0,33l benzyny ze zbiornika paliwa, podczas gdy regulaminowy poziom próbki to jeden litr. W efekcie na Albona nałożona została kara dyskwalifikacji.

Williams zwrócił się do sędziów z wnioskiem o wydanie zgody na start kierowcy w niedzielnym wyścigu, na podstawie rezultatów odnotowanych w treningach. Prośba ta została rozpatrzona pozytywnie a 26-latek wyruszy do rywalizacji z końca stawki.

Perez oczyszczony z podejrzeń o zignorowanie żółtych flag

Sędziowie zajęli się także zgłoszeniem dotyczącym Sergio Pereza.

W trakcie drugiej części czasówki Meksykanin miał zignorować pojedynczą żółtą flagę, która pojawiła się na dojeździe do jedenastego zakrętu.

W komunikacie FIA czytamy: Perez został ostrzeżony przez zespół w tym samym czasie, jak w zakręcie pojawiły się odpowiednie sygnały. W porównaniu do poprzedniego okrążenia, kierowca przestał przyspieszać 70 metrów wcześniej i zahamował 50 metrów wcześniej, pokonując zakręt z prędkością niższą o 14 kilometrów na godzinę. Sędziowie uznają, że Perez zachował się odpowiednio do sytuacji i nie podejmują w jego sprawie dalszych działań.