Hamilton chce powalczyć o zwycięstwo na Silverstone

Brytyjczyk wierzy, że w ciągu miesiąca Mercedes wróci do topowej dyspozycji.
03.06.2215:26
Nataniel Piórkowski
3404wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton chciałby, aby Mercedes był w stanie włączyć się do walki o zwycięstwa najpóźniej przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Autorska koncepcja Mercedesa, przygotowana na sezon 2022 nie zagwarantowała zespołowi udanego początku sezonu. Zarówno Hamilton, jak i jego kolega z teamu - George Russell, nie mieli jeszcze okazji stanąć na najwyższym stopniu podium.

Poprawki wprowadzone podczas wyścigowego weekendu w Barcelonie dały niemieckiemu zespołowi nadzieję na znaczącą poprawę tempa. Z kolei w Monako - na torze, który od lat nie odpowiada Srebrnym Strzałom - dwójka Brytyjczyków zdobyła najwięcej punktów poza teamami Red Bulla i Ferrari.

Na niespełna miesiąc przed domowym wyścigiem na Silverstone, Hamilton wierzy w utrzymanie pozytywnego trendu. Mam nadzieję, że do Silverstone będziemy mieć taki bolid, jakiego potrzebujemy. Liczę na to, że do tego wyścigu uda nam się nawiązać walkę o zwycięstwa.

Pracuję nad tym każdego dnia - chciałbym, abyśmy mogli walczyć na własnym terenie, dając naszym fanom najlepsze ściganie, na jakie tylko mogą liczyć.

Siedmiokrotny mistrz świata motywuje Mercedesa do maksymalnego wykorzystania dwóch nadchodzących Grand Prix w Baku i Montrealu. Wiem, że cała fabryka pracuje tak ciężko, jak tylko może, aby zapewnić nam kolejne postępy w rozwoju bolidu. Nie mam żadnych wątpliwości, że ich dokonamy.