Melbourne pozostanie w kalendarzu Formuły 1 do 2035 roku

Od kolejnej edycji Formuła 2 oraz Formuła 3 będą seriami towarzyszącymi GP Australii.
16.06.2207:40
Mateusz Szymkiewicz
951wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 potwierdziła zawarcie nowej umowy z organizatorem Grand Prix Australii na torze Albert Park, która będzie ważna do końca 2035 roku.

Impreza w Melbourne cieszy się miejscem w kalendarzu od sezonu 1996. Jedyne nieobecności nastąpiły w latach 2020-2021 ze względu na pandemię koronawirusa. Ostatecznie eliminacja w Australii wróciła w tym roku jako trzecia w harmonogramie, ciesząc się rekordowym zainteresowaniem ze strony lokalnych kibiców.

Dotychczasowa umowa promotora Grand Prix Australii wygasała z końcem 2024 roku. Jak jednak potwierdzono, udało się ustalić nowe warunki, które gwarantują Melbourne miejsce w kalendarzu F1 do sezonu 2035 włącznie. Już od przyszłorocznej edycji na torze Albert Park jako serie towarzyszące dołączą Formuła 2 oraz Formuła 3.

Jestem zachwycony mogąc potwierdzić, że Melbourne oraz Albert Park pozostaną z Formułą 1 do 2035 roku - powiedział Stefano Doemnicali, dyrektor generalny serii. Ten wyścig zawsze był jednym z ulubionych kibiców, kierowców oraz zespołów. Z kolei Melbourne jest niesamowitym międzynarodowym miastem, które perfekcyjnie pasuje do naszego sportu. W tym roku widzieliśmy ogromną rzeszę kibiców i jesteśmy podekscytowani perspektywą dalszego rozwoju naszego sportu w Australii.