Imparato: Alfa Romeo pozostanie w F1 w sezonie 2023

Prezes koncernu miał podpisać nowy kontrakt z Sauberem w piątkowy poranek.
30.07.2207:42
Mateusz Szymkiewicz
498wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alfy Romeo - Jean-Philippe Imparato, potwierdził, że włoska marka pozostanie z własnym zespołem Formuły 1 w sezonie 2023.

Koncern z Mediolanu wrócił do sportu w 2019 roku tworząc zespół na bazie Saubera. Aktualna umowa ze stajnią z Hinwil, która zajmuje się obsługą zgłoszenia, wygasa z końcem sezonu 2024. Mimo to zawarte zapisy zezwalają na zerwanie jej w każdej chwili, lecz jak potwierdzono w trakcie Grand Prix Węgier, Alfa pozostanie w Formule 1 na przyszły rok.

Tego ranka [w piątek] podpisałem dokument deklarujący nasze uczestnictwo w 2023 roku - powiedział Jean-Philippe Imparato, cytowany przez agencję Reuters. Każdego roku w lipcu oceniamy sytuację. Jeżeli w przyszłości uznamy, że nie jesteśmy dłużej zainteresowani Formułą 1 lub zaangażowanie w sport nie przynosi nam zysków, wówczas zobaczymy co będziemy w stanie zrobić. Póki co wszystko przebiega jak należy.

Aktualnie Alfa Romeo zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 51 punktów. Jej skład kierowców tworzą Valtteri Bottas oraz Guanyu Zhou.