Ziggo: Williams ogłosi umowę z Porsche podczas GP Meksyku

Producent ma przejąć 50 procent udziałów w zespole i przygotuje silnik na sezon 2026.
25.10.2210:01
Mateusz Szymkiewicz
2459wyświetlenia
Embed from Getty Images

Holenderskie Ziggo Sport informuje, że podczas Grand Prix Meksyku dojdzie do ogłoszenia umowy między Williamsem a Porsche.

Niemiecki producent prowadził wielomiesięczne negocjacje z Red Bullem dotyczące mariażu od sezonu 2026. Docelowo Porsche miało zapewnić jednostki napędowe przy współpracy z działem Powertrains, a także przejąć 50 procent udziałów w austriackim zespole. Ostatecznie rozmowy upadły przez nieporozumienia związane z kwestią wprowadzenia przedstawicieli koncernu do zarządu Red Bull Racing.

Od tamtej pory wiele wskazywało na to, iż Porsche zaniechało plan dołączenia do stawki Formuły 1. Mimo to jak potwierdził prezes FIA - Mohammed bin Sulayem, producent ze Stuttgartu kontynuował działania związane z wkroczeniem na tory Grand Prix.

Według ustaleń nadawcy Ziggo Sport, Porsche ostatecznie doszło do porozumienia z Williamsem i ogłoszenia umowy możemy spodziewać się już przy okazji weekendu w Meksyku. Koncern ma przejąć 50 procent udziałów stajni z Grove, a jego jednostka napędowa będzie gotowa na sezon 2026, a nie jak zakładano, dopiero w 2027 roku.

Jeżeli informacje te okażą się prawdą, Grupa Volkswagen zaangażuje się w Formułę 1 dwoma markami. Pod koniec sierpnia dołączenie od 2026 roku potwierdziło Audi, które przygotuje własny silnik i najprawdopodobniej utworzy fabryczny zespół na bazie Saubera.