Marko: Wątpię, by Perez liczył się w walce o tytuł w sezonie 2023

Konsultant Red Bulla uważa, że Meksykanina będzie stać na jedno lub dwa zwycięstwa.
05.12.2207:21
Mateusz Szymkiewicz
1483wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko wątpi, by Sergio Perez jako partner Maksa Verstappena w Red Bullu był w stanie podjąć walkę o tytuł w sezonie 2023.

Meksykanin mimo mocnego startu tegorocznych zmagań został zdystansowany przez 25-latka, który w drodze po drugie mistrzostwo wygrał aż piętnaście wyścigów. Perez tylko dwukrotnie mijał linię mety jako pierwszy, ulegając w tabeli również Charlesowi Leclercowi.

Konsultant Red Bull Racing - Helmut Marko, przyznał w rozmowie z Bildem, że ma duże wątpliwości, czy Perez będzie w stanie rzucić wyzwanie Verstappenowi w sezonie 2023. Checo z pewnością stać na jedną wygraną lub dwie. W tym momencie jednak nie wyobrażam sobie, by mógł na dystansie całych mistrzostw utrzymać poziom Maksa. Generalnie nie widzę nikogo, kto mógłby w tym wymiarze stanowić dla niego wyzwanie.

Austriak potwierdził, że celem jego zespołu na kolejne mistrzostwa jest utrzymanie dotychczasowej dominacji. Chcemy prezentować się identycznie w sezonie 2023. Nawet jeżeli będzie nam o to trudno, to zawsze jest pole do poprawy. Największe jest w obrębie niezawodności. W pierwszych trzech wyścigach musieliśmy wycofywać samochody po usterkach. Z kolei w Brazylii mieliśmy złe ustawienia. Nie wszystko szło perfekcyjnie i potrzebowaliśmy idealnego dnia, by wyjść górą w pojedynku z Ferrari oraz Mercedesem - zakończył Marko.