Steiner podziela zdanie Schumachera na temat młodych kierowców

Szef Haasa zgadza się, iż juniorzy są często rzucani na zbyt głębokie wody rywalizacji w F1.
27.12.2211:54
Nataniel Piórkowski
1045wyświetlenia


Guenther Steiner zgadza się ze słowami Micka Schumachera, który uważa, iż młodzi kierowcy nie otrzymują wystarczająco dużo czasu na rozwój w Formule 1.

Schumacher stracił wyścigowy fotel w Haasie po dwóch sezonach startów. Cieniem na kampanii Niemca położyły się pierwsze tegoroczne weekendy, w trakcie których popełniał kosztowne błędy, doprowadzając do poważnych uszkodzeń bolidu.

Tłumacząc decyzję o zastąpieniu Schumacher Nico Hulkenbergiem, Haas zwracał uwagę na czynnik doświadczenia, który ma pomóc w powrocie do rywalizacji na stabilnym poziomie.

Odnosząc się do słów Schumachera w sprawie młodych kierowców, Steiner stwierdził: Myślę, że ma rację. Wiadomo, dwa lata to całkiem sporo czasu, ale przed nimi Mick nie miał do czynienia z F1. Wskoczył tutaj prosto z F2, od razu do rywalizacji, bo testy są przecież bardzo ograniczone. Jak widzicie sami skierowaliśmy się teraz ku doświadczonemu kierowcy.

Nawiązując do słów Schumachera, Steiner powtórzył swoje obawy względem Oscara Piastriego, który w przyszłym roku zostanie kierowcą McLarena. Australijczyk zdobył mistrzostwo F2 w 2021 roku, jednak w obecnym sezonie nie brał udziału w zmaganiach żadnej z serii, oczekując na awans do F1.

Jeśli mówimy już o młodych kierowcach, to ciężko oszacować, jak duże ryzyko wiąże się z ich zatrudnieniem. W takiej sytuacji znajduje się teraz McLaren. Nikt nie wie, jak dobry będzie Oscar w bolidzie F1. Owszem, radził sobie znakomicie w F3 i F2, ale to wcale nie oznacza, że podobnie będzie w F1. To wielki przeskok.

Oczywiście, powiedziałbym, że jest to... Nie użyję słowa problem, ale każdy zespół musi sobie odpowiedzieć na pytanie o to, jak duże ryzyko jest gotów podjąć, zatrudniając niedoświadczonego kierowcę.