Alpine zaprezentowało model A523

Stajnia z Enstone poprzedziła dzisiejszą premierę dniem filmowym na Silverstone.
16.02.2321:26
Mateusz Szymkiewicz
3241wyświetlenia


Zespół Alpine jako ostatni w stawce przeprowadził prezentację tegorocznej konstrukcji - A523.

Stajnia z Enstone ma za sobą obiecującą kampanię, w której po zmianie przepisów dysponowała najszybszym samochodem w środku stawki. Alpine uplasowało się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 173 punktów. Dobre wrażenie niszczyła jednak wysoka zawodność pakietu, a zwłaszcza jednostki napędowej Renault.

Francuski zespół postawił sobie za punkt honoru zażegnanie licznych usterek, chcąc kontynuować marsz w stronę czołowej trójki. W tym roku barwy Alpine będzie reprezentował zmodyfikowany skład kierowców. Do czwartego sezonu z ekipą podejdzie Esteban Ocon, natomiast jego nowym partnerem został jednokrotny zwycięzca Grand Prix - Pierre Gasly.

Duet reprezentujący Francję ma już za sobą pierwsze kilometry w najnowszym bolidzie A523. Ekipa Alpine poprzedziła oficjalną prezentację dniem filmowym na obiekcie Silverstone, weryfikując działanie wszystkich systemów przed zimowymi testami w Bahrajnie.

Musimy wykonać następny krok, jeżeli chcemy zbliżyć się do mistrzowskich tytułów. To jest nasz cel na kolejne sto wyścigów - powiedział Otmar Szafnauer, szef Alpine. Pozostało nam mniej niż osiemdziesiąt Grand Prix. Odliczanie rozpoczęliśmy w poprzednim sezonie. Musimy kontynuować dotychczasową pracę, lecz celem musi być walka o wejście do TOP3. Różnica między trzecim a czwartym miejscem musi być tym razem mniejsza niż między czwartym a piątym. Nawet pozostając na lokacie sprzed roku musimy zanotować postęp.

Podobnie jak w poprzednim sezonie Alpine przystąpi do pierwszych eliminacji w różowym malowaniu. Tytularny sponsor zespołu - BWT, będzie mógł liczyć na dodatkową ekspozycję przy okazji Grand Prix Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej oraz Australii.