Horner: Ricciardo będzie chciał pokazać, że jest gotów zastąpić Pereza

Szef RBR podkreśla jednak, że w sezonie 2024 skład jego kierowców nie ulegnie zmianie.
18.07.2314:36
Nataniel Piórkowski
1309wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bulla - Christian Horner, uważa, że Daniel Ricciardo chce wykorzystać powrót do ścigania z AlphaTauri, aby w 2025 roku mieć szansę na zajęcie miejsca Sergio Pereza w głównej ekipie.

Od GP Węgier Ricciardo zastąpi w teamie z Faenzy Nycka de Vriesa, który został zwolniony po serii rozczarowujących występów. Od początku sezonu Holender nie zdobył ani jednego punktu i znacząco odstawał tempem od Yukiego Tsunody.

Ricciardo pełnił dotychczas funkcję rezerwowego kierowcy Red Bulla, próbując zapewnić sobie szansę powrotu do rywalizacji w F1 po zakończeniu współpracy z McLarenem.

W słuchowisku F1 Nation Horner nie ukrywał, że ostatecznym celem kierowcy z Perth jest walka o wyścigowy fotel w RBR na sezon 2025.

W tej chwili nasze plany nie wybiegają poza obecny sezon. Nie mamy żadnych przemyśleń i oczekiwań. Do końca tego roku wypożyczyliśmy Daniela do AlphaTauri. Oczywiście w kolejnym sezonie naszymi kierowcami będą nadal Max [Verstappen] i Checo [Perez], ale zawsze dobrze jest mieć w rezerwie utalentowanego kierowcę.

Mając na względzie to, w jaki sposób Daniel postrzega szansę w AlphaTauri, zdecydowanie można sądzić, że chce powalczyć o miejsce w Red Bullu na sezon 2025. Myślę, że jest to jego najważniejszy cel. Wydaje mi się, że traktuje AlphaTauri jako najlepszą drogę do przedstawienia swej kandydatury na 2025 rok.

Chociaż Red Bull miał w zanadrzu młodych kierowców, w tym Liama Lawsona, który obecnie rywalizuje w japońskiej Super Formule, Horner utrzymuje, że Ricciardo był dla AlphaTauri bardziej interesującą opcją.

Sytuacja Nycka de Vriesa stała się bardzo trudna, gdyż wiązano z nim duże oczekiwania. Chociaż nie miał bogatej historii w F1, to mimo wszystko jest bardzo doświadczonym kierowcą. Myślę, że panowało ogólne wrażenie, że Nyck nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Trzeba było więc postawić pytanie o to, jakie są nasze opcje na wypadek, gdybyśmy musieli coś zmienić.

Z perspektywy Red Bull Racing, najbardziej interesującą opcją było zobaczenie, jak spisze się Daniel. Taką też podjęliśmy decyzję. Wszystko potoczyło się dość szybko i oto Daniel wystąpi w Grand Prix Węgier.