Albon: Plotki o transferze do Ferrari pochlebiają mi

Tajlandczyk uważany jest za kandydata do zastąpienia Sainza od 2025 roku.
21.07.2314:50
Mateusz Szymkiewicz
358wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon przyznał, że plotki łączące go z posadą w Ferrari są pochlebiające.

Według doniesień z Włoch, stajnia z Maranello rozważa roszady w składzie kierowców przed sezonem 2025. Niepewne pozostają dalsze losy Charlesa Leclerca, natomiast Carlos Sainz ma być w trakcie rozmów z Sauberem, który zostanie przekształcony w fabryczny zespół Audi.

Z kokpitem Hiszpana od kilku tygodni łączony jest aktualny reprezentant Williamsa - Alexander Albon. Tajlandczyk miał odbyć pierwszą turę rozmów z Frederikiem Vasseurem przy okazji weekendu na Red Bull Ringu.

27-latek zapytany na Węgrzech o sugestie, jakoby szykował się na transfer do Ferrari, odpowiedział: Czy jest coś pozytywnego w tych plotkach? Taki rodzaj zawsze można odczytać jako pochlebstwo. To po prostu świadczy o tym jak dobrze układa się dla mnie ten rok. Jestem zadowolony słysząc to, nie zamierzam narzekać.

Albon przyznaje też, że cieszy go niedawna wypowiedź Jamesa Vowlesa, który zamierza budować Williamsa wokół niego. To wiele dla mnie znaczy. Zawsze jest miło usłyszeć takie słowa. To świetnie kiedy szef jest z ciebie zadowolony - zakończył Tajlandczyk.