O'Sullivan zwycięzcą głównego wyścigu F3 w Budapeszcie

Podium uzupełnili Beganovic oraz Colapinto. Bortoleto ponownie w punktach.
23.07.2309:37
Nataniel Piórkowski
530wyświetlenia

Zak O'Sullivan odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie 2023, po zdominowaniu głównego wyścigu F3 w Budapeszcie.

Ruszający z pole position O'Sullivan skutecznie obronił prowadzenie na dojeździe do pierwszego zakrętu, zamykając drogę ataku zespołowemu koledze z Premy - Dino Beganoviciowi.

Niezagrożony Brytyjczyk powoli budował przewagę nad resztą stawki i ostatecznie odniósł pierwsze zwycięstwo od niedzielnego wyścigu na Red Bull Ringu.

Beganovic nie był w stanie nawiązać walki z O'Sullivanem, ale dojechał do mety na pewnym drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Franco Colapinto, który w połowie wyścigu wyprzedził Leonardo Fornaroliego, otwierając sobie tym samym drogę do zdobycia trzeciej lokaty.

W końcowej klasyfikacji na czwartym miejscu wyścig ukończył Oliver Goethe a TOP5 uzupełnił trzeci z reprezentantów Premy - Paul Aron. Pod koniec wyścigu Estończyk znalazł się pod presją ze strony Pepe Martiego, świetnie odrabiającego straty po starcie z trzynastej pozycji. Hiszpan musiał jednak zadowolić się szóstą pozycją.

Lider klasyfikacji generalnej - Gabriel Bortoleto, który wciąż utrzymuje pewną przewagę, trzynasty raz z rzędu znalazł się w punktowanej strefie, mijając metę jako siódmy. Podczas rundy na torze Spa Włoch stanie przed pierwszą szansą przypieczętowania tegorocznego tytułu.

Ósme miejsce wywalczył Jonny Edgar, za którym sklasyfikowany został wspomniany wcześniej Fornaroli. Włoch wyraźnie stracił tempo w końcowej fazie zawodów i był bezbronny w starciu z najbliższymi rywalami. Ostatni punkt zdobył Mari Boya z MP Motorsport.