Perez żałuje taktycznego błędu z kwalifikacji

Zawodnik Red Bulla przyznaje, że celował w miejsce w pierwszym rzędzie.
23.09.2313:51
Nataniel Piórkowski
696wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez żałuje błędu, który jak sądzi uniemożliwił mu znalezienie się w pierwszym rzędzie na starcie wyścigu o GP Japonii.

Meksykanin skorzystał z drugiego zestawu miękkich opon w Q2, mimo tego, że jego czas był wystarczający, aby awansować do finałowego bloku czasówki.

W rezultacie kierowca Red Bulla mógł skorzystać w Q3 tylko z jednego kompletu ogumienia zapewniającego najwyższe osiągi. Pierwszy przejazd zawodnik z Guadalajary pokonał na używanych oponach. Druga próba wystarczyła tylko na piąte miejsce.

Dzisiaj mieliśmy w planach drugą pozycję i pierwszy rząd. Użycie drugiego zestawu świeżych opon w Q2 nie było idealne i postawiło nas w gorszej sytuacji względem McLarena. Po prostu brakowało nam nowego ogumienia na najważniejsze przejazdy.

Nie możemy się już doczekać niedzieli, bo sądzimy, że dysponujemy mocnym tempem wyścigowym i dobrze radzimy sobie z degradacją opon. Mam nadzieję, że jutro uda nam się zdobyć dublet i przypieczętować triumf w klasyfikacji konstruktorów.

Pomimo optymizmu Perez potwierdza, że wyprzedzenie kierowców McLarena może nie być takie proste. Są dość mocni w pierwszym sektorze, więc nie będzie łatwo się z nimi uporać.

W treningach i kwalifikacjach kierowcy zgłaszali wysoką degradację ogumienia. Zapytany o to, czy podobnie będzie w wyścigu, Perez odrzekł: Myślę, że będzie to jeden z krytycznych czynników.