Horner dementuje plotki na temat Marko

"Nie widzę potrzeby wprowadzania zmian w sposobie, w jaki działamy".
18.10.2314:19
Nataniel Piórkowski
567wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner dementuje doniesienia o tym, jakoby starał się skłonić zarząd Red Bulla do zwolnienia Helmuta Marko.

Według ustaleń byłego kierowcy F1 - Luciano Burtiegio, które przekazały brazylijskie media, jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania, podczas którego przedyskutowana zostanie przyszłość Marko w roli konsultanta Red Bulla do spraw sportów motorowych.

Sam Horner nie mógłby podjąć decyzji o zwolnieniu Austriaka, gdyż formalnie jest on zatrudniony nie przez zespół, ale koncern-matkę - Red Bull GmbH.

W rozmowie z Daily Mirror Horner zaznaczył jednak, że nie przyświeca mu cel usunięcia Marko z zajmowanej pozycji. Zawsze mieliśmy bardzo mocne i i otwarte relacje. Oczywiście pojawiają się sprawy, co do których od czasu do czasu się nie zgadzamy. Sądzę jednak, że sytuacja jest zdrowa.

Regularnie rozmawiamy o wszystkich aspektach. Perspektywa Helmuta uległa zmianie po śmierci przyjaciela, bliskiej osoby, jaką był dla niego Dietrich [Mateschitz - właściciel RBR]. Nadal odgrywa jednak bardzo wartościową rolę w zespole i nie mam żadnego zamiaru ani pragnienia - ani ja, ani nikt inny w teamie - aby doprowadzić pod tym względem do jakichkolwiek zmian.

Tak długo, jak Helmut będzie chciał nam pomagać - a pomimo 80-lat jest nadal żwawym pracownikiem - nie widzę potrzeby wprowadzania zmian w sposobie, w jaki działamy.

Role ewoluują a od czasu, gdy po raz pierwszy zetknęliśmy się z tym sportem. Biznes bardzo się rozwinął. Zajmuję się nim na codzień i oczywiście konsultujemy się w zakresie wszelkich istotnych decyzji, niezależnie od tego, czy chodzi o kierowców czy kwestie czysto strategiczne.

To partnerstwo, które działa od wielu lat. Każdy ma swoją funkcję i rolę do odegrania.