Jack Doohan wystąpi w treningach F1 w Meksyku i Abu Zabi

Za tydzień junior Alpine przejmie stery bolidu Gasly'ego.
20.10.2322:57
Nataniel Piórkowski
217wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alpine potwierdziło, że Jack Doohan weźmie udział w pierwszych treningach Formuły 1 podczas GP Meksyku oraz GP Abu Zabi.

Zgodnie z przepisami każdy zespół powinien zapewnić młodemu kierowcy - zdefiniowanemu jako zawodnik z historią występów w maksymalnie dwóch wyścigach - co najmniej dwa występy w treningach w sezonie.

W Meksyku Doohan przejmie kokpit Pierre'a Gasly'ego a podczas GP Abu Zabi zasiądzie za sterami konstrukcji A523 Estebana Ocona. W ubiegłym roku Australijczyk wystąpił w treningach przy okazji tych samych weekendów królowej sportów motorowych.

Syn motocyklowego mistrza świata - Micka Doohana, rywalizuje obecnie w Formule 2. W tym roku odniósł dwa zwycięstwa i przed finałową rundą sezonu zajmuje czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

To wielki zaszczyt móc drugi rok z rzędu otrzymać szansę poprowadzenia bolidu F1 w trakcie Grand Prix - powiedział Doohan.

W tym sezonie ciężko pracowałem z zespołem jako kierowca rezerwowy, wykorzystując każdą okazję, aby zebrać cenne lekcje. Czuję się dobrze przygotowany do tego, aby postawić kolejny krok i przejąć obowiązki związane z jazdą bolidem.

Moim jedynym celem jest robienie tego, czego wymagać będzie ode mnie zespół, aby pozytywnie przyczynić się do występu Alpine w dwóch weekendach Grand Prix.