Bravi: Zaangażowanie Audi w F1 jest niezachwiane

Włoch deklaruje, że zespół i producent zwiększą komunikację po transformacji w Saubera.
04.11.2311:53
Mateusz Szymkiewicz
410wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Alessandro Alunni Bravi, deklaruje, że zaangażowanie Audi w projekt Formuły 1 pozostaje niezachwiane.

W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, jakoby nowy zarząd niemieckiego giganta rozważał wycofanie się z projektu F1 jeszcze przed jego startem. Audi jest aktualnie na etapie rozwoju nowej jednostki napędowej w Neuburgu, a także stopniowo przejmuje Saubera, który ma obsługiwać fabryczne zgłoszenie Audi.

Mimo to według spekulacji z Niemiec, producent ma mieć wyraźne opóźnienia w rozwoju silnika. Z kolei sam Sauber, który obecnie występuje pod szyldem Alfy Romeo, rywalizuje na końcu stawki z AlphaTauri oraz Haasem.

Szef stajni z Hinwil - Alessandro Alunni Bravi, deklaruje jednak, iż Audi ciężko pracuje nad debiutem w 2026 roku i nie myśli o wycofaniu się z projektu. Zaangażowanie Audi w Formułę 1 jest silne i nie wynika ono tylko od strony Saubera, ale przede wszystkim od rady nadzorczej Audi oraz Grupy Volkswagena. Wytłumaczenie braku komunikacji jest proste. Nazywamy się Alfa Romeo F1 Team. Do końca tego roku mamy pewne ograniczenia i szanujemy Alfę Romeo w kontekście ogłoszeń dotyczących Audi. Mimo to zaangażowanie jest mocne. Na chwilę obecną nie chcemy wybiegać poza komunikaty stricte związane z wyścigami i mistrzostwami.

Bravi zaprzeczył też, jakoby stopniowe przejmowanie Saubera przez Audi powodowało zakłócenia w rozwoju zespołu. Pracujemy bardzo ciężko, by struktura zespołu była coraz większa. Realizujemy szeroko zakrojony plan rekrutacyjny i w jego ramach doprowadziliśmy do angażu Jamesa Key'a. Mimo to z tygodnia na tydzień mamy coraz więcej nowych pracowników. To nie jest tylko kwestia Audi, ale normalnego procesu rozwoju. Mamy w tej chwili dwóch udziałowców, a cała transakcja zostanie dopięta tuż przed sezonem 2026. Realizujemy plany zgodnie z ustaleniami.