Susie Wolff: W najostrzejszych słowach odrzucam oskarżenia

"To przygnębiające, iż moja uczciwość jest kwestionowana w taki sposób".
06.12.2309:29
Nataniel Piórkowski
2160wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sussie Wolff przyznaje, że jest głęboko urażona ale niestety niezaskoczona po tym, jak FIA wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanego konfliktu interesów z udziałem jej męża - Toto.

We wtorek FIA ogłosiła, że jej departament do spraw zgodności zajmie się analizą doniesień o możliwej wymianie poufnych informacji pomiędzy małżeństwem Wolffów.

Podczas niedawnego spotkania szefów zespołów, Wolff miał przedstawić informacje, które mogły pochodzić wyłącznie od kierownictwa Formuły 1 (FOM), dla którego pracuje obecnie Susie, pełniąca obowiązki dyrektora zarządzającego serii F1 Academy.

Według niepotwierdzonych doniesień Wolff miał natychmiast zdać sobie sprawę z tego, że podzielił się informacjami niedostępnymi dla szefów pozostałych ekip.

Podczas gdy Mercedes wydał komunikat, w którym wyraził zdumienie dochodzeniem FIA, Susie Wolff opublikowała oświadczenie na jednym z serwisów społecznościowych.

Jestem głęboko urażona, ale niestety niezaskoczona publicznymi oskarżeniami, które padły dzisiejszego wieczoru. To przygnębiające, iż moja uczciwość jest kwestionowana w taki sposób. Tym bardziej, że wydaje mi się, iż ma ona swoje korzenie w zastraszającym i mizoginicznym zachowaniu i koncentruje się nie na moich umiejętnościach, ale stanie cywilnym.

W trakcie mojej kariery w sportach motorowych napotkałam i pokonałam wiele przeszkód i nie mogę pozwolić, aby te bezpodstawne twierdzenia przyćmiły moje poświęcenie i pasję względem F1 Academy.

Jako kobieta w tym sporcie, musiałam stawić czoła wielu wyzwaniom, jednak moje zaangażowanie w przełamywanie barier i torowanie drogi przyszłym pokoleniom do osiągnięcia sukcesów pozostaje niezachwiane.

W najostrzejszych słowach odrzucam te twierdzenia.