Red Bull zaprezentuje nowy samochód 15 lutego

Mistrzowie świata pokażą RB20 na niespełna tydzień przed startem testów w Bahrajnie.
16.01.2409:47
Maciej Wróbel
495wyświetlenia


Zespół Red Bull Racing potwierdził datę prezentacji konstrukcji RB20, z którą przystąpi do tegorocznych mistrzostw Formuły 1.

Stajnia z Milton Keynes zaprezentuje swój nowy bolid 15 lutego, sześć dni przed rozpoczęciem przedsezonowych testów w Bahrajnie. Dzień wcześniej swój samochód zaprezentuje z kolei Mercedes. Nie jest jednak jasne, czy Red Bull zaprezentuje ostateczny wygląd swojej konstrukcji, czy też pokaże ją światu w malowaniu przejściowym.

Konstrukcja oznaczona symbolem RB20 będzie musiała sprostać wysokim oczekiwaniom - do zbliżającej się kampanii zespół Red Bulla przystąpi jako absolutny dominator lat 2022 i 2023. W tych dwóch sezonach zespół austriackiego koncernu zwyciężył w aż 38 z 44 rozegranych Grand Prix.

Szef RBR, Christian Horner, zapytany przez Motorsport.com o to, dlaczego sądzi, że ktokolwiek mógłby zagrozić jego ekipie w sezonie 2024, odpowiedział: Widzieliśmy to w 2020 w przypadku Mercedesa. Jak pamiętacie, to był sezon, który najmocniej zdominowali, a i tak byliśmy w stanie pokonać ich w 2021.

Nastąpiły subtelne zmiany w przepisach, ale uważam, że nic nie stoi w miejscu. Widzieliśmy, jak poszczególni rywale zbliżali się do nas na różnych torach i jestem pewien, że koncepcje będą zbieżne. Przy stabilnych regulacjach zawsze dochodzi do zmniejszenia różnic.

Nie sądzę, abyśmy byli w stanie kiedykolwiek powtórzyć taki sezon, jaki mieliśmy ostatnio, ale miejmy nadzieję, że będziemy umieli wyciągnąć wnioski z RB19 i przenieść je do RB20, aby stworzyć samochód, z którym będziemy mogli obronić te tytuły - dodał Horner.

Ostatnimi zespołami, które nie potwierdziły jeszcze daty prezentacji swoich bolidów, są AlphaTauri, McLaren oraz Haas.

Kalendarz prezentacji przed sezonem 2024