Pantano nie wyklucza startów w Ameryce

"Jeśli nic pewnego nie będzie w Formule Jeden, wówczas nie będę patrzył tylko na F1"
16.09.0812:43
Mariusz Karolak
2100wyświetlenia

Musimy poczekać i zorientować się, czy są szanse na jakiś kontrakt. - powiedział tegoroczny mistrz GP2 Giorgio Pantano, wypowiadając się na temat swoich szans na angaż w Formule 1.

Wyjawił też, że jest jak najbardziej zainteresowany posadą kierowcy testowego: Jeśli pojawiłaby się dobra oferta... Muszę skoncentrować się na mojej przyszłości. Nie chcę brać pierwszej lepszej okazji tylko na jeden rok, muszę myśleć też o dalszej przyszłość.

Włoch rozważa ponadto przenosiny do Ameryki. Jakiś czas temu zaliczył już krótki epizod w IndyCar, a także testował w nieistniejącej już serii Champ Car. Jestem pewien, że zdołam znaleźć dobre miejsce dla siebie. Jeśli nic pewnego nie będzie w Formule Jeden, to wówczas nie będę patrzył tylko na F1. Wiem, że mam przyszłość przed sobą, zatem oczekuję na dobre oferty.


Tymczasem jeden z tegorocznych rywali Pantano - Karun Chandhok został wybrany kierowcą jeżdżącym w najlepszym stylu w tym sezonie w europejskich mistrzostwach GP2. Hindus już drugi rok ścigał się w GP2, a sezon 2008 zakończył w pierwszej dziesiątce mistrzostw. Ma za sobą zwycięstwo w tym roku na Hockenheim i podium na Silverstone oraz w Monako.

Ceremonia wręczenia nagrody dla Karuna miała miejsce w niedzielny wieczór na Monzy, gdzie odbyła się gala GP2 na zakończenie sezonu. Rozwój kariery 24-letniego Hindusa wspierają firmy Red Bull, Punj Lloyd, JK Tyre, Amaron, ICSA Logistics i Sidvin. Jednakże zarówno jego, jak i Pantano szanse na starty w F1 w sezonie 2009 są raczej niewielkie.

Źródło: DaifyF1News.com, Mid-Day.com

KOMENTARZE

5
Jędruś
16.09.2008 07:19
Czyli jednak bierze pod uwagę możliwość bycia testowym. Tylko gdzie??? Być może Mclaren ??? Oni doceniają doświadczonych testerów . Paffet w przyszłym roku testowym już nie będzie , po tym co w tym roku prezentuje w DTM. la Rosa ma kontrakt ważny jeszcze tylko rok , a z racji swojego wieku być może będzie chciał już odejść na emeryturę od F1 i przenieść się gdzieś indziej. W 2009 potestował by dosyć mało , ale od 2010 mógłby już być rezerwowym. Ferrari - Gene jeździ bardzo mało , Badeor niedługo też już udaje się na emeryturę . Więc też jest potencjalna możliwość.
rafaello85
16.09.2008 05:20
Myślę, że Pantano dobrze kombinuje, bo o F1 to on raczej może zapomnieć.
oligator
16.09.2008 12:55
Ja uwazam ze styl i temperament ma Maldonado, a najlepszym talentem GP2 jest (jeszcze za mlody na F1) Grosjean. Pantano - temu panu juz dziekujemy. Moze niech wprowadza limit wiekowy na GP2 typu 26 lat.
K
16.09.2008 11:46
Gratuluję Karunowi nagrody w konkursie piękności...
Pieczar
16.09.2008 11:26
LOL Karun i dobry styl, to sie kloci ze soba :D Chyba, ze brane byly pod uwage wrazenia artystyczne jak spinowal wyjezdzajac z boksu ;)