Kubica gotowy do startu w Rajdzie Var

"Jeśli zachowamy margines bezpieczeństwa, to powinniśmy dobrze się bawić"
27.11.0914:54
Marek Roczniak
3214wyświetlenia

Dzisiaj rozpoczyna się Rajd Var na Lazurowym Wybrzeżu, w którym wystartuje Robert Kubica za kierownicą Renault Clio R3. W piątek do przejechania są trzy odcinki specjalne, a polski kierowca, którego pilotem podobnie jak w dwóch włoskich rajdach będzie Michał Kuśnierz, czuje się gotowy na wykonanie kolejnego kroku w swoich rajdowych poczynaniach.

Jesteśmy po dwóch dniach zapoznania z trasą - powiedział Robert serwisowi PIT STOP. To wyczerpujące zadanie, bo ze względu na dużą liczbę zakrętów w tych okolicach kilometry oesowe długo się ciągną. Odcinki specjalne są dość zróżnicowane. Niektóre są bardzo rytmiczne, z równym asfaltem. Inne z kolei są bardziej zdradliwe, jeśli chodzi o zmienność warunków. Jest trochę liści na drodze, trochę miejsc z błotem i trzeba będzie się szybko dostosowywać i przewidywać zmiany warunków.

Kubica sprawdził auto na krótkim odcinku testowym, jednak jak sam przyznał, nie odzwierciedlał on oesów, bo był bardzo szybki i bardzo szeroki. O zmaganiach zaplanowanych na pierwszy dzień rajdu powiedział z kolei: Pierwszy odcinek jest bardzo ciasny, zakręt przechodzi w zakręt. Drugi jest bardziej dziurawy, w leśnych partiach jest dużo liści na drodze, a nierówna nawierzchnia podbija samochód. Trzeci oes liczy 33 kilometry i będziemy go jechali po zmierzchu. Trochę przypomina tor wyścigowy, bo przyczepność jest na dość równym poziomie.

Polak ponownie poprowadzi takie samo auto, jak w poprzednich dwóch rajdach, ale tym razem na Clio R3 znajdą się naklejki Renault F1 Team, zatem będzie to niejako oficjalny występ w barwach francuskiego producenta. Ogólnie "R-trójki" spisują się podobnie, jeśli samochód jest dobrze przygotowany. W poprzednich startach, jeśli nie było problemów, auto jechało bardzo dobrze. Jeśli nie będzie dużych wpadek z opisem i zachowamy margines bezpieczeństwa, to powinniśmy dobrze się bawić - powiedział Kubica.

Dzisiaj rano Robert wziął udział w konferencji prasowej, na której był także obecny inny uczestnik Rallye du Var - rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb. Kubica powiedział: Rajd jest bardzo fajny. Jak wszyscy wiedzą, nie mam za dużo rajdowego doświadczenia, więc celem jest spokojna jazda do mety. Odcinki są zdradliwe i dość trudne. W ostatnich tygodniach pojechałem dwa małe rajdy we Włoszech, aby przyzwyczaić się do samochodu i słuchania pilota. W rajdach doświadczenie jest bardzo ważne i ten start jest dla mnie kolejnym krokiem.

Źródło: F1.sport.pl

KOMENTARZE

8
VXR
27.11.2009 08:16
'Robert Kubica wraz z pilotem Michałem Kuśnierzem po pierwszym dniu rajdu Rallye du Var zajmują 31. miejsce. Kubica praktycznie cały ostatni odcinek specjalny jechał bez hamulców, które zepsuły się w jego Renault. Polacy dostali też 30 sekund kary za spóźnienie na punkt kontroli czasu.' ten to ma rzeczywiście wielkiego pecha...
bartekws
27.11.2009 05:54
szło dobrze do III os - Kubica był calkiem szybko, ale wg relacji na żywo na gazeta.pl na II oesie Kubica miał problem z hamulcami i dojechał na awaryjnych :( ciekawe co dalej..
michal132
27.11.2009 04:03
w czwartek byl odcinek testowy dexxxx
Gie
27.11.2009 03:43
Wyniki na żywo 2 odcinka http://www.patricksoft.fr/Clt.asp?mode=1&meet=939&type=0&code=2&f=0&g=all&categ=0 http://www.patricksoft.fr/Vid_Clt.asp?meet=939&seq=1&categ=0
Maraz
27.11.2009 02:59
@luki Sorry, ale z jakiegoś powodu pisząc to pomyślałem, że dzisiaj jest czwartek :) Co do samochodu, to na oficjalnej liście startowej rajdu przy Kubicy widnieje R3 bez Maxi (http://var-rallye.com/), tak więc potwierdza to słowa Kubicy, że "auto jest takie samo".
luki14
27.11.2009 02:39
"Dzisiaj rozpoczyna się Rajd Var na Lazurowym Wybrzeżu, w którym wystartuje Robert Kubica za kierownicą Renault Clio R3. W czwartek do przejechania są trzy odcinki specjalne," Skoro dzisiaj się rozpoczyna to jak te odcinki mogą być we czwartek? ;)
patgaw
27.11.2009 02:29
no wlasnie byla gdzies mowa ze ma dostac maxi...
bartekws
27.11.2009 02:21
"Polak ponownie poprowadzi takie samo auto, jak w poprzednich dwóch rajdach, ale tym razem na Clio R3" Jak to, a teraz nie jedzie czasem mocniejszym Clio R3 MAXI? Tak przynajmniej gdzieś czytałem..