Porsche użyje rozwiązań hybrydowych Williamsa

Niemiecki producent samochodów użyje ich w nowym modelu 911 GT3-R
11.02.1015:40
Fagaldo
2407wyświetlenia

Zespół Williams będzie dostarczać Porsche swoje rozwiązania w dziedzinie napędów hybrydowych. Niemiecki producent samochodów użyje ich w nowym modelu 911 GT3-R.

Williams opracował system do przechowywania energii z myślą o Formule 1 i choć nigdy nie użył go w wyścigach, to jednak udostępnił tę technologię klientom spoza tego sportu. Zespół będzie kontynuował rozwijanie tego systemu w nowym centrum badawczym w Katarze.

Alex Burns, szef operacyjny zespołu Williams, powiedział: To kamień milowy zarówno dla Williams Hybrid Power, jak i Williams F1. Razem pracowaliśmy nad tym, by pchnąć tę technologię do przodu, by mogła być testowana w autach wyścigowych i użyta w samochodach drogowych.

Mamy nadzieję, że to początek ewolucji systemów hybrydowych opracowanych dla Formuły 1, aby mogły one przyczynić się do powstania mocniejszych i bardziej przyjaznych środowisku aut. Nowe Porsche zostanie zaprezentowane podczas Geneva Motor Show i ma wystartować w maju w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring w ramach programu testowego zaplanowanego na rok 2010.

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE

3
Adakar
12.02.2010 07:42
Na oficjalnej stronie porsche można już oglądać nowego Porsche 911-GT3R Hybrid ... Dżizes ... Jak nic, czekam na pierwszy eletryczny SUV od Ferrari i dwu osobowe autko w wielkości Smarta made by Lamborghini
bartek199874
11.02.2010 06:15
porsche wali do aut jakieś pierdoły a auto będzie ważyć 2t i będzie to jedno wielkie ekologiczne gówno do ekologów ze skrzynią CVT(czyli do idiotów ).srać ekologie(ludzie wytwarzają 1% światowej emisji co2).takie auto to nie jest auto tylko jakaś zabawka.
archibaldi
11.02.2010 02:54
Nie dawniej jak wczoraj ubolewałem nad zarzuceniem rozwoju KERSu opartego na kole zamachowym;) Tak czekałem i czekałem w tamtym roku na prezentacje biorąc za słowo kierownictwo teamu odwlekające debiut systemu ale jednocześnie obiecujące, że pracują i pracują nad nim..