Prodrive ponownie będzie ubiegał się o starty w F1?

Zdaniem gazety Autoweek także Lola chce ponownie wejść do F1
02.04.1011:22
Mariusz Karolak
2203wyświetlenia

Prodrive może być kolejnym chętnym do uzupełnienia stawki Formuły 1 od roku 2011. Brytyjska firma, której szefem jest David Richards, najprawdopodobniej złoży aplikację do FIA w tej sprawie.

Richards ma doświadczenie w prowadzeniu zespołów F1, w przeszłości kierował ekipą Benetton, a później BAR. Prodrive uzyskał pierwotnie zgodę na starty od sezonu 2008, ale wówczas Richards zdecydował się nie przystąpić do rywalizacji ze względu na zmianę w ostatniej chwili przepisów dotyczących klienckich samochodów.

W roku 2009 Prodrive wysłał kolejną aplikację do FIA, ale wówczas drzwi do F1 zostały otwarte dla US F1, Manor (Virgin) i Campos (HRT), a później również Lotusa, jako że Federacja preferowała prawdopodobnie zespoły deklarujące korzystanie z silników Cosworth.

Autoweek donosi, że teraz Prodrive aktywnie ocenia nową ofertę po zebraniu rady nadzorczej poprowadzonym przez dyrektora handlowego Tony'ego Schulpa. Hiszpański zespół Epsilon Euskadi potwierdził już, po fiasku z poprzedniego roku ponownie spróbuje uzyskać zgodę na starty w F1, a według Autoweek tak samo ma zamiar zrobić brytyjska Lola.

Nikt nie zamierza składać formalnego oświadczenia, aż do chwili, kiedy 15 kwietnia zakończy się proces nadsyłania aplikacji do FIA o zgodę na starty w sezonie 2011 - napisano w tej gazecie.

Źródło: Motorsport.com

KOMENTARZE

4
mattbmw
02.04.2010 11:40
dk Sauber też gubi częśc i to w dużych ilościach
renegade
02.04.2010 11:03
Bo Lola ma mala baze w Huntingdon, nie maja pieniedzy, i sami nie wierzxyli ze dostana wjazd do F1. Tam w Huntingdon nie zmiesci sie zespol F1, i jeszcze produkcja i projektownia prototypow.
dz
02.04.2010 10:53
Ja do tej pory nie rozumiem jak można było i w jaki sposób dostały pozwlenie na start teamy ktore de facto zaczęły od 0 , bez bazy i doswiadczenia a pominięto Lolę czy Prodrvie które posiadają praktycznie wszystko do przygotowania i mozliwości ewoluowania bolidu .Wierzę że Lola która siedzi w wyścigach od zarania dziejów , czy prodrive z Astonem Martinem mieliby o niebo lepsze osiągnięcia niż HRT czy Dziewice z autem który gubi części jak 3 letnie dziecko w piaskownicy nie mówiąc juz o za małym baku . paranoja !!!!!!!!!!!!
oligator
02.04.2010 10:21
prima aprilisbyl wczoraj czy ja cos przeoczylem?