Korea anulowała prestiżowy wyścig F3 Superprix

Organizator imprezy ma jednak nadzieję, że uda się ją przeprowadzić w przyszłym roku
03.11.1019:22
Mariusz Karolak
2191wyświetlenia

Korea F3 Superprix, czyli wyścig Formuły 3 w Korei Południowej, który miał odbyć się tuż po Grand Prix Makau pod koniec tego miesiąca został anulowany. Już wczoraj pojawiły się informacje, że Superprix się nie odbędzie. Dziś zostało to oficjalnie potwierdzone.

Pierwotnie wyścig ten odbywał się w latach 1999-2003 na torze Changwon. W tym roku jego reaktywacją zajmował się Barry Bland, organizator wyścigu F3 w Makau. Rywalizacja miała odbywać się na nowym torze Yeongam, gdzie w zeszłym miesiącu odbyło się inauguracyjne Grand Prix Korei Południowej w Formule 1.

Bland oczekiwał pełnej obsady stawki, czyli 30 kierowców. Większość zespołów i kierowców miała pojawić się zarówno w Makau, jak i tydzień później w Korei. Jednakże właściciel toru - firma KAVO - musiał anulować imprezę ze względu na siłę wyższą. Bland powiedział: Rozumiemy, że stało się tak ze względu na sprawy techniczne związane z konstrukcją toru, który budzi zastrzeżenia u pewnych ludzi. To powinien być tymczasowy problem, ale to wszystko, co wiemy na ten temat. Dla nas to bardzo uciążliwe i przede wszystkim stanowi rozczarowanie, bo anulowanie tej imprezy pociągnie za sobą wiele problemów logistycznych. Naszym priorytetem teraz jest to, by każdy po wyścigu w Makau dotarł szybko do domu.

Organizator wyścigu dodał, że oczekuje, iż wsparcie rządowe rozwiąże powstały problem szybko, i że będzie czas, aby Superprix odbyło się w 2011 roku. Mam taką nadzieję. Mamy kontrakt na organizację tego wyścigu i powinno się go udać przeprowadzić w przyszłym roku. Ten tor powinien zapewnić wszystkim dobry wyścig F3.

Źródło: autosport.com