Lotus potwierdził w końcu umowę z Renault w sprawie silników

"Jestem absolutnie zachwycony, że możemy już oficjalnie mówić o partnerstwie z Renault"
05.11.1012:52
Marek Roczniak
3155wyświetlenia

Zespół Lotus Racing potwierdził dzisiaj w końcu zawarcie umowy z Renault na korzystanie z silników francuskiego producenta począwszy od sezonu 2011. Malezyjska ekipa już jakiś czas temu ogłosiła zakończenie współpracy ze swoim dotychczasowym dostawcą - firmą Coswrth.

Jestem absolutnie zachwycony, że możemy już oficjalnie mówić o partnerstwie z Renault - powiedział Tony Fernandes, szef Lotus Racing. Było oczywiście sporo spekulacji na temat tego, jakie silniki będą napędzały nasze samochody od roku 2011 i teraz, gdy wydane zostało już oświadczenie w tej sprawie, myślę że wszyscy mogą się przekonać, jak bardzo ambitne są nasze plany. Kombinacja silnika Renault i skrzyni biegów oraz hydrauliki Red Bulla daje naszym ekipom projektantów i aerodynamików udaną, sprawdzoną i przetestowaną platformę do pracy nad przyszłorocznym samochodem.

Szef techniczny Mike Gascoyne dodał: Dzisiejsze oświadczenie jest najnowszym potwierdzeniem tego, jak daleko zamierza ten zespół zajść w Formule 1. Mając za sobą pracę z Renault w przeszłości wiem dokładnie, co wniosą oni do naszego zespołu i jestem bardzo zadowolony, że odegrają oni integralną rolę w następnym rozdziale naszej historii. Silnik sam w sobie daje naszym projektantom, inżynierom i kierowcom doskonałą platformę do pracy - ma bardzo dobre właściwości jezdne, dobrą niezawodność i wraz z nim otrzymuje się wsparcie na torze ze strony ekipy, która posiada rozległą wiedzę i doświadczenie. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na pracę z Renault i jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością tego partnerstwa i naszego zespołu.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

4
mbg
05.11.2010 03:04
jpslotus72>> ostatnie plotki mówią że spór między Lotus Group i Fernandezem może skończyć się tym że zespół od przyszłego roku będzie się nazywał 1Malaysia F1 Team. Także może się okazać że nie będą plamić marki Lotus.
jpslotus72
05.11.2010 02:41
Silnik silnikiem, ale nad samym bolidem też będą musieli popracować, żeby nie plamić już kultowej marki, do jakiej nawiązują. A swoją drogą, trochę żałuję, że Cosworth - tak jak obecny Lotus - też nie nawiązuje do swoich złotych czasów...
kamarinho1991
05.11.2010 01:48
Zdecydowanie najlepsi z nowych, a w następnym sezonie odjadą im jeszcze bardziej.
m_grabarz
05.11.2010 01:44
"Lotus has confirmed its 2011 Renault deal without actually mentioning the word 'Lotus' anywhere in its annoucement..." Adam Cooper FUUUUUUU...