Patrick Head wyróżniony tytułem szlacheckim przez królową Elżbietę II

Przez dziesiątki lat Brytyjczyk pracował na rzecz sukcesów Williamsa w Formule 1.
13.06.1513:05
Nataniel Piórkowski
1183wyświetlenia


Współzałożyciel ekipy Williamsa i jej były wieloletni dyrektor techniczny - Patrick Head, został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem szlacheckim.

W latach '70 Head pomagał Sir Frankowi Williamsowi w uczynieniu z jego zespołu jednej z najlepiej rozwiniętych i odnoszących sukcesy stajni Formuły 1, najpierw jako projektant, a następnie dyrektor działu technicznego. Brytyjczyk był zaangażowany w prace Williams F1 Team do 2012 roku.

Komentując wiadomość o docenieniu zaangażowania Heada przez królową Elżbietę II, Sir Frank powiedział: Nad głównym wejściem może wisieć moje nazwisko, ale zawsze podkreślałem, że stworzenie i późniejsze sukcesy Williamsa były wielkim, zespołowym wysiłkiem.

Patrick Head, moja prawa ręka i współzałożyciel zespołu, był genialnym projektantem, który przemienił nasz mały, raczkujący zespół w siłę zdolną do zdobywania tytułów mistrzowskich. Jego talent inżynieryjny pomógł odegrać kluczową rolę w uznaniu Wielkiej Brytanii za wiodącą siłę w światowych sportach motorowych. Korzyści z tego odczuwamy po dziś dzień: tak z perspektywy kulturowej, jak i ekonomicznej. Całkowicie zasłużył na to wyróżnienie - dodał Williams.

KOMENTARZE

1
Maciek znafca
13.06.2015 05:58
Należało mu się. Patrick dwoił się i troił dla zespołu Williamsa, a i tak Sir Frankie spijał całą śmietankę. Na szczęście w końcu został doceniony i teraz będziemy mówić Sir Patrick Head. Pewnie Borowczyk nie raz podczas transmisji będzie o tym wspominał, gdy tylko pojawi się wzmianka o zespole Williams Martini Racing.