Maldonado: Palmer jest dobrze przygotowany do rywalizacji w F1

Brytyjczyk wystąpił w tym roku w 13 z 19 pierwszych piątkowych treningów.
30.12.1511:01
Nataniel Piórkowski
1453wyświetlenia


Zdaniem Pastora Maldonado, po spędzeniu roku na pełnieniu funkcji kierowcy rezerwowego Lotusa, Jolyon Palmer jest dobrze przygotowany do swego wyścigowego debiutu w Formule 1.

Mistrz GP2 z sezonu 2014 wziął w tym roku udział w trzynastu z dziewiętnastu porannych piątkowych treningów rozgrywanych przed tegorocznymi wyścigami Grand Prix, za każdym razem zastępując w ich trakcie Romaina Grosjeana, który pod koniec września ogłosił podpisanie kontraktu z Haasem.

Maldonado oczekuje, że Palmer poradzi sobie z wyzwaniami związanymi z walką w wyścigach F1.

Jolyon występował w większości piątkowych treningów, ale zawsze korzystał wtedy z twardszych mieszanek ogumienia, jeżdżąc po praktycznie zielonej nawierzchni. To najgorszy moment całego wyścigowego weekendu. Jest dobrym kierowcą, bardzo inteligentnym. Życzę mu najlepszego i myślę, że jest gotowy do podjęcia tego wyzwania. Mam nadzieję, że będzie na mnie mocno naciskał, co pozwoli zespołowi na osiąganie pozytywnych rezultatów - powiedział zwycięzca GP Hiszpanii z 2012 roku

Spędził rok z Lotusem, co powinno mu pomóc. Zna ludzi i wie, jak pracujemy. Oczywiście nie ma doświadczenia związanego ze ściganiem się w Grand Prix, nie ma doświadczenia w kwestii szukania ustawień bolidu F1, ale to wszystko przyjdzie z czasem. Jeśli jest się bystrym i współpracuje się z chłopakami, takie rzeczy przyjdą automatycznie. Na pewno będzie jednak potrzebował trochę czasu, aby dostosować się do wymagań powiązanych z wyścigami - dodał Wenezuelczyk.

KOMENTARZE

2
macieiii
31.12.2015 10:44
Maldonadyzm: jazda z przodu będąca naciskiem na jadącego z tyłu.
Maciek znafca
30.12.2015 10:58
To ty się Pastor tak nie ciesz, bo dostaniesz baty od świeżaka.:D