Force India straci miejsce w Grupie Strategicznej F1

Wakat po stajni z Silverstone ma uzupełnić Renault
26.08.1808:11
Mateusz Szymkiewicz
1388wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Racing Point Force India straci swoje miejsce w Grupie Strategicznej F1.

Grupę Strategiczną tworzą przedstawiciele FIA oraz FOM, a także sześciu zespołów - Ferrari, Red Bulla, McLarena, Mercedesa, Williamsa oraz Force India. Stajnia z Silverstone dostała się do organu pracującego na przyszłością sportu w 2015 roku na podstawie wyników z poprzedniego sezonu, zajmując miejsce Lotusa.

Mimo to Force India w związku z nowym zgłoszeniem ma pożegnać się ze swoim miejscem w Grupie Strategicznej. Ekipa należąca do Lawrence'a Strolla utraciła wszystkie punkty wywalczone w sezonie 2018 i od Grand Prix Belgii zaczyna walkę o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji.

Jak ujawnił szef zespołu - Otmar Szafnauer, usunięcie z Grupy Strategicznej jest dla niego logiczne, lecz wciąż czeka na oficjalny komunikat w tej sprawie. Z racji, że jesteśmy nowym uczestnikiem nie powinniśmy być już częścią Grupy. W tym samym czasie utrzymaliśmy jednak alokację silników oraz przekładni z początku sezonu. Jak w takim razie można nas traktować jako nowego uczestnika? Nie jesteśmy nim - powiedział Amerykanin.

Zrozumiałe, iż miejsce Force India w Grupie Strategicznej przejmie Renault, które w ubiegłym roku zajęło szóstą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Jedyną niewiadomą pozostaje moment dołączenia francuskiego producenta, ponieważ w związku z usunięciem Force India w trakcie sezonu może to nastąpić w najbliższych dniach lub tygodniach, a nie od nowego roku.