Lehto: Giovinazzi może stracić wyścigowy fotel w Alfie Romeo

Włoch nie zdobył jak dotąd ani jednego punktu i odstaje formą od Kimiego Raikkonena.
14.05.1911:14
Nataniel Piórkowski
2347wyświetlenia


Antonio Giovinazzi musi znacząco poprawić swoją formę, jeśli chce utrzymać wyścigowy fotel w Alfie Romeo - uważa były kierowca F1, JJ Lehto.

W pięciu pierwszych wyścigach sezonu 2019 Giovinazzi nie zdobył ani jednego punktu. Dla porównania jego zespołowy partner - Kimi Raikkonen, dowiózł ich do mety aż trzynaście i to dzięki niemu Alfa Romeo plasuje się obecnie na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Kimi jest jedynym kierowcą, który aktualnie może zapewnić Alfie wyniki. W porównaniu do niego Giovinazzi wygląda na zagubionego i bezradnego. We wszystkich innych zespołach ze środka stawki jest dwóch kierowców, którzy prezentują konkurencyjne tempo - stwierdził Fin w rozmowie z gazetą Iltalehti.

Zdaniem Lehto ekipa z Hinwil będzie musiała zareagować na ten problem, nawet pomimo tego, że Giovinazzi jest wspierany przez Ferrari. W pewnym momencie na pewno dojdzie do zmian. Za kulisami jest prawdopodobnie wiele polityki, ale fakty są takie, że Alfa potrzebuje dwóch kierowców zdolnych walczyć o punkty.

Weekend w Barcelonie nie poszedł po myśli szwajcarskiego zespołu, który nie zdobył ani jednego punktu. Zapytany o to, jak oceniłby weekend w Barcelonie, szef zespołu - Fred Vasseur odparł: To słowo ma w języku angielskim cztery litery, ale nie nadaje się do druku. Mamy nadzieję, że podczas testów Kimi i nasz młody kierowca [Callum] Ilott będą mogli popracować nad rozwiązaniem problemów z oponami.