ROKiT pozostanie tytularnym sponsorem Williamsa do 2023 roku

Pierwsza umowa gwarantowała wsparcie koncernu do końca sezonu 2020
11.07.1915:03
Mateusz Szymkiewicz
824wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że firma ROKiT pozostanie jego tytularnym sponsorem do końca 2023 roku.

Amerykańska firma z branży telekomunikacyjnej została nowym partnerem ekipy na początku tego sezonu, przejmując miejsce w oficjalnej nazwie po Martini. Pierwsza umowa zakładała współpracę do sezonu 2020, lecz jak potwierdził Williams tuż przed startem Grand Prix Wielkiej Brytanii, ROKiT zdecydował się rozszerzyć partnerstwo o kolejne dwa lata.

Claire Williams, wiceszefowa zespołu: To naturalne partnerstwo, które bazuje na wspólnych wartościach dotyczących innowacji, doskonałości technicznej oraz zaufaniu. ROKiT dołączył do zespołu w trudnym okresie, więc świetnie, że wierzą w naszą wizję i są zaangażowani w pomoc. Osobiście cieszę się ze współpracy z ROKiT i nie mogę się doczekać kolejnych lat.

Właściciel firmy ROKiT - Jonathan Kendrick, dodał, że mimo rozczarowujących wyników Williamsa w sezonie 2019, jest zadowolony z ekspozycji otrzymanej na bolidach FW42. Jestem zadowolony z rozpoznawalności mojej marki oraz tego, co udało się w tym zakresie zrobić. Zdecydowałem się sponsorować zespół, by wypromować markę, która stała się popularna na całym świecie. Jest lepiej niż myślałem - powiedział Kendrick.