Williams nie podjął jeszcze decyzji w sprawie zatrudnienia Fry'a

Zespół jest otwarty na wzmocnienie działu technicznego, ale ostrożnie analizuje kandydatów.
13.07.1911:47
Nataniel Piórkowski
586wyświetlenia


Williams nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego zatrudnienia Pata Fry'a.

Kilka dni po tym, jak ekipa z Grove poinformowała o rozwiązaniu umowy z dyrektorem technicznym - Paddym Lowem, Fry przeszedł na obowiązkowy urlop, poprzedzający jego formalne odejście z McLarena.

Od jesieni ubiegłego roku Brytyjczyk pracował nad projektem bolidu MCL34, dzięki któremu team z Woking zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Fry doskonale zdawał sobie jednak sprawę z tego, że jego posada w McLarenie ma charaktery czysto tymczasowy a współpraca zostanie zakończona wraz z pojawieniem się w zespole nowego dyrektora technicznego - Jamesa Keya, który objął funkcję pod koniec marca bieżącego roku.

W mediach bardzo szybko pojawiły się doniesienia o tym, iż Fry przygotowuje się do przejścia do Williamsa. Stajnia potwierdziła zresztą, że po rozwiązaniu umowy z Lowem rozważa dokonanie wzmocnień w kierownictwie działu technicznego.

Odpowiadając na pytanie portalu motorsport.com, wiceszefowa Williamsa - Claire Williams zaznaczyła, że jej stajnia nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego zatrudnienia Fry'a.

Jak wszyscy wiedzą nasza współpraca z Paddym została zakończona, więc znajdujemy się w sytuacji, w jakiej możemy przyjrzeć się naszej strukturze w dziale inżynieryjnym i zadecydować, która z opcji jest najlepsza dla przyszłości i rozwoju naszego zespołu.

Jeśli ma to oznaczać zatrudnienie nowego CTO (oficera technicznego) lub TD (dyrektora technicznego), podejmiemy taką decyzję. Wciąż znajdujemy się jednak na etapie oceny. Chodzi o znalezienie absolutnie właściwej osoby do pełnienia tej funkcji. Nie zamierzamy podejmować żadnych pochopnych decyzji.