Camara został trzecim kierowcą Red Bulla oraz AlphaTauri

21-latek, który jest byłym juniorem austriackiego koncernu, podzieli obowiązki z Buemim.
09.03.2009:44
Mateusz Szymkiewicz
1024wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Sette Camara został trzecim kierowcą Red Bull Racing oraz AlphaTauri w sezonie 2020.

21-latek jest byłym juniorem austriackiego koncernu, z którym pożegnał się w 2016 roku. Od tamtej pory Brazylijczyk musiał polegać na własnych sponsorach i kontynuował karierę w Formule 2, gdzie w ubiegłym roku zajął czwarte miejsce w klasyfikacji.

Camara jest zeszłorocznym testerem McLarena, z którym brał udział w testach po Grand Prix Hiszpanii. Ponadto Brazylijczyk posiada doświadczenie z bolidu Toro Rosso, który sprawdzał na obiekcie Silverstone w 2016 roku. Jak potwierdzono, 21-latek w nadchodzących mistrzostwach będzie dzielił obowiązki trzeciego kierowcy Red Bulla i AlphaTauri z Sebastienem Buemim.

Jestem niesamowicie szczęśliwy dołączając do rodziny Red Bulla jako oficjalny kierowca testowy oraz rezerwowy w sezonie 2020 u boku Sebastiena - powiedział Sergio Sette Camara. Oglądam Formułę 1 od kiedy skończyłem pięć lat i jestem wdzięczny za szansę współpracy z Red Bull Racing oraz AlphaTauri.

Camara, który rozpocznie współpracę z Red Bullem podczas Grand Prix Australii, wciąż nie sfinalizował programu startów na sezon 2020. Jasne jest, że kierowca nie pojawi się na starcie zmagań Formuły 2, ponieważ skompletował już punkty do uzyskania superlicencji. Brazylijczyk w ostatnich miesiącach testował bolidy Carlina w IndyCar oraz Dragona w Formule E.