Fittipaldi i Deletraz zostali kierowcami rezerwowymi Haasa

Brazylijczyk był w zeszłym roku testerem, natomiast Szwajcar pracował w symulatorze.
26.03.2015:31
Mateusz Szymkiewicz
864wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Haas potwierdził, że w sezonie 2020 obowiązki trzeciego kierowcy będą dzielili między sobą Pietro Fittipaldi oraz Louis Deletraz.

Brazylijczyk oraz Szwajcar rozpoczęli współpracę z zespołem pod koniec 2018 roku, biorąc z nim udział w testach po Grand Prix Abu Zabi. Fittipaldi w kolejnym roku został testerem Haasa, otrzymując okazję do prowadzenia bolidów, natomiast Deletraz realizował program ekipy w symulatorze.

Naturalnie chcieliśmy przedstawić ten komunikat w trakcie Grand Prix Australii, na początku sezonu, lecz świat ma zupełnie inne priorytety związane z COVID-19 - powiedział Gunther Steiner, szef Haas F1 Team. Pietro oraz Louis wykazali się w trakcie ostatnich dwunastu miesiący i jesteśmy zachwyceni mogąc potwierdzić ich jako naszych kierowców testowych oraz rezerwowych. Ich praca w symulatorze ma niepodważalną wartość dla zespołu i jesteśmy podekscytowani mogąc kontynuować z nimi partnerstwo w 2020 roku.

Fittipaldi miał w tym roku rywalizować w japońskiej Super Formula, lecz ostatecznie jego posadę przejął kierowca Red Bulla oraz Toro Rosso - Sergio Sette Camara. Z kolei Deletraz będzie kontynuował występy w Formule 2 z Charouz Racing.