Williams potwierdza rozpoczęcie procesu sprzedaży zespołu

Stajnia z Grove ogłosiła również rozwiązanie umowy z tytularnym sponsorem ROKiT.
29.05.2009:34
Mateusz Szymkiewicz
7224wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams w oficjalnym oświadczeniu poinformował o wypowiedzeniu umowy tytularnemu sponsorowi, firmie ROKiT. Zarząd potwierdza również, że został rozpoczęty formalny proces sprzedaży zespołu.

Stajnia z Grove opublikowała sprawozdanie finansowe za 2019 rok, w którym potwierdziła stratę całej grupy na poziomie 13 milionów funtów. Ekipa ogłosiła także przedwczesne zakończenie współpracy z tytularnym partnerem, jakim był ROKiT. Firma działająca w branży telekomunikacyjnej wspierała Williamsa od sezonu 2019, a umowa miała obowiązywać do końca 2023 roku.

Zarząd Williams Grand Prix Holdings dokonuje przeglądu wszystkich różnych strategicznych opcji dostępnych dla zespołu. Rozważane opcje obejmują między innymi pozyskanie nowego kapitału dla firmy, zbycie mniejszościowego lub większościowego pakietu akcji WGPH lub nawet sprzedaż całej spółki.

Pomimo, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja dotycząca optymalnej ścieżki, która mogłaby ułatwić rozmowy z zainteresowanymi podmiotami, spółka ogłasza rozpoczęcie formalnego procesu sprzedaży. Firma nie otrzymała żadnych ofert w momencie publikacji oświadczenia, jednakże potwierdzamy wstępne rozmowy z niewielką liczbą stron na temat potencjalnej inwestycji w spółkę. Nie mamy pewności, czy jakakolwiek oferta zostanie złożona, a także na jakich warunkach to się odbędzie. Zarząd WGPH zastrzega sobie prawo do zmiany lub zakończenia procesu w dowolnym momencie. W tej sytuacji zostanie wystosowane odpowiednie oświadczenie - brzmi oficjalne stanowisko Williamsa.