Williams planuje prezentację nowego malowania przed GP Austrii

Stajnia z Grove potwierdziła dziś zakończenie współpracy z tytularnym sponsorem ROKiT.
29.05.2012:43
Mateusz Szymkiewicz
2537wyświetlenia
Embed from Getty Images

Williams potwierdza, że przed startem sezonu 2020 w Austrii zamierza zaprezentować nowe malowanie FW43.

Stajnia z Grove potwierdziła w piątek zakończenie współpracy z dotychczasowym sponsorem tytularnym, którym była firma ROKiT. Jednym z warunków koncernu działającego w branży telekomunikacyjnej było przyjęcie jego braw przez Williamsa, czyli bieli, czerwieni oraz błękitu.

Nie mogę wchodzić w szczegóły tej decyzji - powiedziała Claire Williams, wiceszefowa zespołu. Mogę jedynie zapewnić, że zrealizowaliśmy wszystkie nasze zobowiązania wobec ROKiT. Oczywiście, malowanie jest jedną z rzeczy, nad którą musimy się pochylić przed powrotem do rywalizacji, mam nadzieję już w lipcu. F1 postawiła sobie cel, jakim jest powrót 6 lipca. Przedstawimy nasze nowe barwy jeszcze przed powrotem na tor.

Brytyjka ujawniła, że Williams podjął się współpracy z agencją 1920 Worldwide, która ma pomóc pozyskać nowych sponsorów dla zespołu. Mamy wrażenie, że dbamy o naszych partnerów w fantastyczny sposób. Jest na to wiele dowodów z ostatnich lat. Spora część zdecydowała się wspierać zespół długoterminowo. W ostatnich miesiącach wdrożyliśmy zupełnie nową propozycję komercyjną. Pracujemy z nową agencją, która zmienia sposób, w jaki Williams wkracza na rynek. Mamy do tego duże zaufanie. Williams zawsze robił dobrą robotę zachęcając nowych partnerów do wejścia w ten sport oraz nasz zespół. Wierzę, że po raz kolejny nam się to uda. To świetna marka oraz zespół. Przed nami ekscytująca przygoda.