F1 zorganizuje wyścig na zewnętrznej pętli toru Sakhir?

Takim pomysłem na drugi wyścig w Bahrajnie podzielił się Ross Brawn.
12.06.2015:00
Nataniel Piórkowski
1571wyświetlenia


Dyrektor do spraw sportowych F1 - Ross Brawn, zasugerował, że jeden z dwóch wyścigów w Bahrajnie mógłby zostać zorganizowany na zewnętrznej wersji toru Sakhir.

We wstępnych planach drugiej połowy sezonu Liberty Media planuje przeprowadzenie dwóch rund mistrzostw świata w Bahrajnie. Pierwsza miałaby odbyć się 29 listopada a druga 6 grudnia. Tydzień później - 13 grudnia doszłoby do zakończenia kampanii w Abu Zabi.

Sakhir dysponuje licencją uprawniającą do organizacji zawodów F1 na różnych konfiguracjach toru. Przykładem tego była edycja GP Bahrajnu z 2010 roku, podczas której wykorzystano nieco dłuższą i bardziej krętą pętlę. Nie zaskarbiła sobie ona jednak przychylnych opinii kierowców i kibiców.

Teraz Brawn przyznał, że w użyciu mógłby znaleźć się tor zewnętrzny, który w przeważającej mierze składa się z szybkich i płynnych zakrętów oraz długich prostych. Kierowcy zmierzyliby się wtedy tylko z dwoma mocniejszymi dohamowaniami do obecnego wirażu numer jeden i numer cztery.

Jedną z ciekawych atrakcji Bahrajnu jest to, że obiekt ten posiada mnóstwo konfiguracji. Moglibyśmy zorganizować tam dwa wyścigi na różnych torach. Jest tam pętla w rodzaju owalu. To byłoby ekscytujące. Dodatkowo wszystkie konfiguracje mają licencję Grade 1, więc mamy w kieszeni taką opcję.

Wykorzystanie dwóch konfiguracji wymagałoby jednak sporo pracy. Musiano by przygotować dwie wersje toru. Trzeba byłoby przyłożyć do tego dużo uwagi, ale na pewno jest to możliwość, którą trzeba wziąć pod uwagę.


Źródło: Google Maps