Daily Mail: Hamilton oczekuje podwyżki do 40 milionów funtów

Zdaniem Marko, część wynagrodzenia kierowcy Mercedesa może sfinansować Petronas.
02.07.2013:16
Mateusz Szymkiewicz
1276wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daily Mail podaje, że Lewis Hamilton oczekuje od Mercedesa podwyżki wynagrodzenia do poziomu 40 milionów funtów rocznie.

Brytyjczyk jest najlepiej opłacanym kierowcą w stawce Formuły 1 i uważa się, że obecnie za rok startów otrzymuje ponad 30 milionów funtów. W tym sezonie Hamilton ma szansę wyrównać rekord siedmiu mistrzowskich tytułów Michaela Schumachera, a także stać się samodzielnym liderem zestawienia kierowców z największą liczbą zwycięstw.

Według źródeł Daily Mail będących blisko 35-latka, w ramach nowego kontraktu z Mercedesem kierowca oczekuje podwyżki wynagrodzenia do 40 milionów funtów. Niewykluczone, że jest to czynnik, dla którego Hamilton wciąż nie osiągnął porozumienia ze swoim zespołem.

Zdaniem doradcy Red Bulla - Helmuta Marko, Mercedes może poprosić o pomoc swojego tytularnego sponsora Petronas, by spełnić oczekiwania Hamiltona. Ktoś inny będzie musiał zapłacić. Petronas skieruje nieco mniejszy przelew do zespołu, resztę przekazując Hamiltonowi - powiedział 77-latek.

Niemiecka agencja DPA cytując Hamiltona przed Grand Prix Austrii, zwraca uwagę, że kierowca chce zostać w Mercedesie po sezonie 2020. Chcemy wspólnie zbudować dziedzictwo, które wykroczy poza sport - powiedział sześciokrotny mistrz świata.